Adaylarını tek tek açıklayan AK Parti ise seçim beyannamesini de duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'nda açıklayacağı beyannamede, “gerçek belediyecilik” vurgusu yapıldı. Seçim beyannamesinin açıklandığı toplantı, AK Parti Genel Merkezi’nin yeni ek binasında gerçekleştirildi.

8 ana başlık, 200 sayfa

AK Parti’nin beyannamesi, “Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” temasıyla hazırlandı. 8 başlıktan oluşan beyanname, 200 sayfadan oluşuyor.

Beyannamede, partinin yerel yönetim vizyonu anlatılıyor, dirençli şehirler vurgusu yapılıyor. AK Parti’nin seçim beyannamesinde afetlere dirençli şehirlere yönelik projeler ön planda olacak.

Hizmet ve eser belediyeciliğiyle ilgili vaatler

Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı

“Sosyal belediyecilik” ve “kültür üreten şehirler” gibi bölümlerin de yer aldığı beyannamede, hizmet ve eser belediyeciliği ile ilgili vaatler sıralanıyor. Katılımcılık, şeffaflık, toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri öne çıkıyor.

Sokak hayvanları da beyannamede

Beyannamede, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yapılacak yasal düzenlemeye de yer verilecek. Bu konuda belediyelere verilecek sorumluluklar detaylı bir şekilde anlatılacak.

Mahalle kreşleri: Önemli başlıklar arasında yer alıyor

AK Parti’nin seçim beyannamesindeki bir diğer önemli başlık da mahalle kreşleri... Türkiye genelinde mahalle kreşlerinin hızla yaygınlaştırılacağı, böylece özellikle çalışan annelerin taleplerinin karşılanacağı ifade edilecek.

Beyannamede yer alan 8 ana madde

📌Yenilikçi ve öncü yerel yönetimler
📌Katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirlik
📌Dirençli şehirler
📌Türkiye Yüzyılı'na şehir ve çevre
📌Toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri
📌Duyarlı ve kapsayıcı sosyal belediyecilik
📌Kültür üreten şehirler
📌Hizmet ve eser belediyeciliği

Editör: Nusret Odabaş