Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan'daki seçimlerdeki galibiyetinin ardından ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştirdi. Aliyev, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 

 İki lider basın toplantısı gerçekleştirdi. 

Japon sağlık çalışanlarından Google'a dava Japon sağlık çalışanlarından Google'a dava

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Aliyev, "Azerbaycan yalnız değildir, Türkiye Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan halkı Türkiye'nin kardeşlik desteğini hiçbir zaman unutmayacak. Türkiye bugün dünya çapında söz sahibidir. Barışın garantörüdür. Karabağ'daki tarihi meselemizi çözdük.

Türkiye-Azerbaycan birliği sadece bölge değil Avrasya için önemlidir. Türk dünyasının birleşmesi, ortak kültürlere sahip halkların bir arada olması, her bir Türk Devletleri Teşkilatı üyesinin gücüne güç katacak. Şuşa'da yapılacak zirvede KKTC Cumhurbaşkanı da benim davetimle yer alacaktır. Bu, Türk halklarının birliğine ivme kazandıracaktır

Türk dünyasının birleşmesi, ortak kültürlere sahip halkların bir arada olması, her bir Türk Devletleri Teşkilatı üyesinin gücüne güç katacak. Ordularımız tek bir yumruk gibi hareket ediyor" dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi