Altay Spor Kulübünün olağanüstü genel kurulunda başkanlığa Murat Pervane seçildi.

Atatürk Stadı'ndaki İzmir Faal Futbol Hakemleri Derneği Sempozyum Salonu'nda düzenlenen olağanüstü genel kurul, divan kurulunun seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Genel kurula katılanların Altay Marşı'nı okunmasının ardından 1,5 yıl süren başkanlık görevinden ayrılan Ayhan Dündar yaptığı konuşmada, “Bu onur verici görevi teslim etme gününe geldik. Çok fedakârlık yaptık. Altay için, Altaylılar için çok zor bir dönemdi. Altay başkanlığı makamını kirli işlere mahal vermeden sürdürmekle ilgili elimizden gelen çabayı gösterdik. Kulübümüz mali anlamda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Birkaç kişinin sorumluluk alarak yöneteceği süreç değil. Yeni yönetimi yalnız bırakmamamız gerekiyor” dedi.

Dündar, bundan sonra da Altay'a ne gerekiyorsa yapacaklarını ve destek vereceklerini belirterek, Altay'ın yeniden ayağa kalkabilecek güce sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Okan Buruk: Burada tekrar tarih yazmak istiyoruz Okan Buruk: Burada tekrar tarih yazmak istiyoruz

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen oylamada, yönetim ibra edildi.

"Altay Vefa Yılı" ilan edilecek

Seçime tek listeyle giren Murat Pervane, yaptığı konuşmada, Altay'da geçiştirmeli bir başkanlık yapmak istemediklerini söyledi.

Ana hedeflerinin takımın ligde kalması olduğunu belirten Pervane, ligden düşmeleri durumunda hemen yeniden toparlanıp üst lige, daha sonra da Süper Lig'e çıkmayı hedeflediklerini bildirdi.

Transfer yasağının kaldırmak istediklerini vurgulayan Pervane, "Daha kontrol edilebilir bir bütçeyi Altay'a kazandırmak istiyoruz. Spor okullarımızın çalışma niteliğini yeniden gözden geçireceğiz. Alt yapımıza daha aktif hale getireceğiz. Altay sadece bir futbol kulübü değildir. Alt yapımızda mutlaka farklı branşları da içimize alan bir Altay hedefliyoruz." dedi.

Pervane, 2023-2024 ve 2024-2025 yılarını kapsayan "Altay Vefa Yılı"nı ilan edip, 110. yıla özel forma hazırlayıp satışa sunacaklarını ve 1 milyon forma satmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından gerçekleştirilen seçimde kullanılan 96 oyun 92'sini alan Pervane, başkanlığa seçildi.

Yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Erdal Kırtaş, Mithat Umutoğulları, Çiler Nazife Koşar, Hakan Rullas, Aydın Koç, Göksel Yıldırım, Şervan Yalçın, Moiz Mantel, Fatih Akkoyun, Gürkan Uğur, Nami Aslanoğlu, Süleyman Özkaral, Metehan Yeğen, Fuat Filiz, Tamer Kamber.