Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Azgın azınlığın bitmeyen başörtüsü hazımsızlığı

Azgın azınlığın başörtüsü hazımsızlığı sürüyor. Kendi giyim tarzlarını medeni olmanın gereği gibi göstermeye çalışan Kemalist azınlık sokaklarda, metroda, halk otobüslerinde terör estiriyor. İnsanların hür iradeleriyle benimsedikleri giyim tarzlarına edilen hakaret ve sataşmalara bir yenisi İstanbul metrosunda eklendi.

Erem Şentürk
Azgın azınlığın bitmeyen başörtüsü hazımsızlığı

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk

İstanbul metrosunda bir kadın, başörtülü kadınlara “Kara Fatma” diyerek hakaret ettikten sonra saldırdı. Metroda yolculuk yapan bir vatandaş yaşananları telefonunun kamerasıyla çekti. Ortalığın bir anda karıştığı görüntülerde başörtülü kadın “Polis istiyorum, polis çağırın” diye bağırdı. Saldırgan kadın ise “Kara Fatma” diyerek hakaret etmeyi sürdürdü. Saldırgan kadının, başörtülü kadınlara hakaret etmesi büyük tepki topladı.

İNSANLARA ‘KARA FATMA’ DİYEMEZSİNİZ

Başörtülü kadına, ‘Kara Fatma’ dediği iddia edilen kadının bu hakaretine başka bir vatandaş anında tepki gösterdi. Vatandaşın ‘İnsanlara ‘kara fatma’ diyemezsiniz’ şeklindeki uyarısı üzerine kadın,

Burası Türkiye Cumhuriyeti, burası özgür bir ülke, istediğimi konuşabilirim’ diyerek kendini savundu. Kısa sürede yayılan video sonrası vatandaşlar İçişleri Bakanlığına harekete geçmesi çağrısında bulundu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından “Kara Fatma” etiketi Twitter’da gündem oldu. Binlerce Twitter kullanıcısı, söz konusu görüntülere tepki göstermek için “Kara Fatma” etiketiyle paylaşım yaptı. Yapılan tepki paylaşımlarından bazıları şu şekilde;

Erman Eskitaşçıoğlu:

İkna odalarını hortlatmak isteyenler, sözde kadın hakları diye bağırıp sonra da türbanlı kadınları hor, hakir görenler. Vallahi bu mücadelede meydanı size bırakacak değiliz…

Oğuzhan Şahin:

Aksirincaya tiksirincaya kadar kininizde bogulacaksiniz. Ağzından etrafa foseptik saçan bağnaz. Senden bu ülkede çok var ama bir bir kendi pisliginizde boğulup gideceksiniz. Bu topraklar İslam toprağıdır ister kabul edin ister bu aşağılık gibi bağırın. Gercek ilan budur.

Gülizar Mollahüseyinoğlu:

Modernliği ve gelişmişliği kıyafetlerde arayan bu asıl gerici zihniyet. Ceddimiz bu cumhuriyeti kurarken cephede yiğitler gibi çatışan nene hatunların taktığı örtü değil miydi? Ya da dün 15 Tem-muz’da tankın karşısında kalkan gibi duran aynı başörtü değil miydi ?

Geçtiğimiz kasım ayında İstanbul Karaköy’de bir kadın yolda yürüyen başörtülü iki genç kıza saldırmıştı. Yumruklu saldırının ardından genç kızlara hakaretler de yağdıran kadın, içindeki tüm nefreti kusmuştu. Saldırıya uğrayan genç kızlar neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kadın hakaretlerine devam etmişti.

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA EDEPSİZ SALDIRILAR ÇOĞALDI

Saldıran kadının yumruk attıktan sonra “Ben cumhuriyet kadınıyım, gericiler” diyerek bağırdığı iddia edilmişti. Olayın görgü şahidi Süleyman Ekingen, “Biz sesler üzerine dışarı çıktık. Kadın o sırada başörtülü kızlara bir saldırı gerçekleştirmişti. Çok agresif tavırlar sergiliyordu. ‘Pis Müslümanlar. Sizin burada işiniz yok’ tarzında cümleler kurdu. Zaten sonrasında biz hemen bölge esnafları olarak olaya müdahale ettik. Açıkçası bu olay provokasyon da olabilir.” sözleriyle özetlemişti.

Yine geçtiğimiz kasım ayında saat Şüheda N.E., Beşiktaş Ihlamurdere Caddesi üzerinde yürürken daha önceden tanımadığı bir kadının kendisine tokat attığını ve ne olduğunu anlayamadığını, kadına bir erkeğin sözlü müdahalede bulunduğunu, ancak kadının bu kişiye de saldırdığını belirterek şikayetçi olmuştu.Polisin takibi sonucu yakalanan Berrak K. ise savunmasında, bir sergi açılışına gittiğini, daha sonra Beşiktaş’a doğru yürüdüğünü, sergi açılışında bir miktar alkol aldığını, yürüdüğü sırada müştekinin kulaklığını takmış vaziyette kendisine doğru yürüdüğünü, kendisine tiksinmiş şekilde baktığını, bunun üzerine müştekiye tokat attığını, müştekiyi ilk kez orada gördüğünü anlatmıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri