Son Dakika

Sen bela mısın ey CHP?

Yerli silah üreten Nuri paşa CHP döneminde faili meçhul bir saldırıya kurban gitti, Nuri Demirağ’ın uçak fabrikasını CHP kapattı, Erbakan’ın yerli motor üretmesini CHP zihniyeti engelledi.

Sen bela mısın ey CHP?

Türkiye’nin lehine olan herşeyin karşısında olan  CHP’nin son hedefi de AYM’ye götürdüğü Türkiye Uzay Ajansı’nı kapatmak… 

Türkiye Cumhuriyeti için kurucu unsurluk iddiasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi, 96 yaşında olan devletin siyasi, ekonomik ve askeri olarak gelişimi için atılan her adımın karşısında durdu. CHP’nin ilk kurbanı, Enver Paşa’nın kardeşi Kafkas Orduları komutanı Nuri Killigil Paşa oldu. Nuri Paşa, yerli silah üretimi için Sütlüce’de o dönemin şartlarına göre devasa bir fabrika kurmuş, üretimlerini ihraç edecek noktaya bile gelmişti. İkinci dünya harbinin ardından İsmet İnönü, Nuri Paşa’yı durdurmak için her yolu denedi, Killigil, 2 Mart 1949 günü Sütlüce’de meydana gelen patlama sonrasında hayatını kaybetti. Killigil’in ürettiği silahlar, TSK tarafından kullanılması gerekirken CHP yüzünden İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’ni süsleyen bir nostalji aracı olarak kaldı.

EMPERYALİZMİN CELLATI İNÖNÜ

Killigil’in ortadan kaldırılmasına sebep olup, Türkiye’yi savunma sanayiinde dışa bağımlı hale getiren CHP, yerli uçak üreten Nuri Demirağ’ı da cezasız bırakmadı tabiki. 1936’da uçak fabrikası kuran Demirağ,  kısa sürede uçak üretmeye başladı, yurtdışından siparişler aldı. Ancak karşısına CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı İsmet İnönü çıktı.  Demirağ’ın ürettiği uçakların yurt içinde kullanılmasına izin vermeyen İnönü, vatan sevdalısı iş adamının İtalya ve İspanya’dan aldığı siparişleri göndermesini de engelledi. Demirağ’ın milli duruşuyla başa çıkamayan İnönü, 5 Mart 1950’de çıkarttırdığı yasa yerli uçak üretimi yapan fabrikayı kapattırdı.

DARBECİLERE DESTEK VERDİ

Necmettin Erbakan’ın 200 ortak ile kurduğu Gümüş Motor Fabrikası’nda ürettiği, Avrupa’nın üretimlerden daha az yakıta, daha fazla performans gösteren motorları da darbeci CHP zihniyetinden nasibini aldı. CHP, 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 28 Şubat darbelerinde fiili olarak yer alıp, tüm yerli fikirleri, üretimleri bir bıçak gibi biçti.

İSRAİL’İN SÖZCÜSÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, düşman ülkeler ve terör örgütleriyle beraber CHP  zihniyetiyle de mücadele etmek zorunda kaldı. CHP, bugün terörle mücadelenin belkemiği olan İHA, SİHA’ların üretimine karşı çıktı. Aynı CHP, Avrupa’yı kıskandıran Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı’nın yapılmaması gerektiğini savundu, Gezi darbe girişimine kalkıştı. Uçak gemisinin yapılmasını da istemeyen CHP, Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun şekilde Akdeniz’de yaptığı doğalgaz ve petrol aramalarının durdurulmasını istedi. Sözde Anamuhalefet partisi, İsrail’in, İngiltere’nin Rumlar ve Yunanlılar’ın sözcülüğünü üstlendi.

UZAY’A GİTMEYELİM İSTİYORLAR

Yıllarca “millet uzaya çıkıyor, biz hala saman ithal ediyoruz” propagandası yapan CHP, bu sefer Türkiye’nin uzay da çalışma yapmasının karşısında durdu. CHP,  Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulmasını sağlayan 13 Aralık 2018 tarihli 23 numaraları Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

YPG’NİN SAVUNUCUSU

CHP milli projeleri engellemesi ve durdurma çabasının yanında terör örgütleriyle iş tutmaktan da çekinmiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha önceki gün ABD’nin 23 bin TIR silah desteği verdiği, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan PKK/PYD/YPG terör örgütünün Türkiye’ye saldırmayacağını söyleyerek, terör örgütü savunuculuğunu yaptı.

Yorumlar

tayyip Çüüüşşşşşşşşş Bu kadarda yalan olmaz Ver mehteri

iş bilmez ama okur okur okur neyseki daha dün ulus gazetelerini karıştırıp Chp nin Türk kuşu aracılığı ile konuda ilk tohumları attığını okumuştum 1935-1936 . Kısaca yalancılık çok fena... efendiler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.