İstanbul Beyoğlu ilçesinde Nusretiye Camii içerisinde Uğur Falay isimli şahıs, yanında taşıdığı ruhsatsız tabancayla intihar etti. 35 yaşındaki şahsın yankesicilik, uyuşturucu madde kullanımı, kasten yaralama, hırsızlık gibi suçlardan toplam 20 adet suç kaydı bulunduğu öğrenildi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK ÇIKMIŞ

Şahısla ilgili yapılan çalışma sonucunda şahsın, 10 gün önce cezaevinden izinli olarak çıktığı tespit edildi.

İNTİHAR ETMEDEN ÖNCE ANNESİ VE KIZ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ

Hakan Fidan: Netanyahu bölgemizi savaşa sürüklemeye çalışıyor Hakan Fidan: Netanyahu bölgemizi savaşa sürüklemeye çalışıyor

Şahsın ev adresine inceleme amacıyla gidildiğinde ise annesi 58 yaşındaki Hüsna Falay ve 21 yaşındaki kız kardeşi İrem Falay ikametleri içerisinde ölü olarak bulundu.

İntihar mahallinde ve evde bulunan boş kovanlarda yapılan ön incelemeler sonucunda, intihar olayıyla iki kadının öldürülmesi olayında aynı silahın kullanıldığı sonucuna varıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği, Beyoğlu'ndaki bir camide intihar eden Uğur Falay'ın evinde, annesi ve kız kardeşinin de ölü bulunduğunu, yapılan ön incelemede her iki olayda da aynı silahın kullanıldığı sonucuna varıldığını açıkladı.

Yapılan çalışma sonucunda bu kişinin, 15-25 Mart tarihlerinde cezaevinden izinli çıktığının tespit edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şahsın ev adresine inceleme amacıyla gidildiğinde ise Uğur Falay'ın annesi 59 yaşındaki Hüsna Falay ve 22 yaşındaki kız kardeşi İrem Falay ikametleri içerisinde ölü olarak bulunmuştur. İntihar mahallinde ve evde bulunan boş kovanlarda yapılan ön incelemeler sonucunda, intihar olayıyla iki kadının öldürülmesi olayında aynı silahın kullanıldığı sonucuna varılmıştır. 7.65 çapında tabancanın kullanıldığı her iki olayın oluş şekli, kriminal incelemenin ardından netlik kazanacaktır. Konu ile alakalı tahkikat devam etmektedir."

Kaynak: HABER MERKEZİ