Celal Topçu - Diriliş Postası 

KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını aldı KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını aldı

Apple, iOS ve iPadOS için 17.6 sürümünün ilk beta sürümünü yayınladı. Bu yeni güncellemeler, iPadOS ve iOS 17.5 sürümünün yayınlanmasından sadece birkaç hafta sonra geldi. İlk olarak geliştiricilere sunulan beta sürümleri, kısa bir süre sonra halka açık beta kullanıcıları için de erişime açıldı.

Yeni beta sürümleri, iOS 17 için duyurulan App Store değişiklikleri ve özelleştirme seçenekleri gibi bazı yenilikler içeriyor. Genel beta test kullanıcıları, Ayarlar uygulamasını açıp Yazılım Güncelleme bölümüne giderek, "Beta Güncellemeleri" seçeneğine dokunup iOS 17 veya iPadOS 17 Genel Beta'yı etkinleştirerek bu beta sürümüne ulaşabilirler. Ancak, beta sürümünü indirebilmek için kullanıcıların öncelikle Apple'a beta testi için kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Apple, mevcut iOS sürümünde duyurduğu tüm özellikleri hayata geçirdiği için iOS 17.6'nın yeni özellikler getirmesi beklenmiyor. Bu sürümde daha çok hata düzeltmeleri ve küçük iyileştirmeler yer alacak gibi görünüyor. Şirket, odağını şimdiden iOS 18'e kaydırmış durumda.

Bunun yanı sıra, Apple watchOS 10.6 ve tvOS 17.6 güncellemelerinin ilk genel betalarını da yayınladı. iPhone 16 Pro serisine dört yeni kamera özelliği eklemesi de gündemde. Apple kullanıcılarının merakla beklediği bu güncellemeler, cihazlarının performansını ve kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

Apple'ın yeni yazılım güncellemeleriyle ilgili gelişmeleri yakından takip etmek, kullanıcıların en son özelliklerden ve iyileştirmelerden haberdar olmalarını sağlayacak. Apple, bu güncellemelerle birlikte kullanıcı deneyimini daha da ileri taşımayı amaçlıyor.

Editör: Celal Topçu