Paketin içerik olarak geniş bir yelpazede hazırlandığını gördüklerini belirten Aydın, enflasyonla mücadeleyi odak edinen, verimliliği önceleyen bir paket olmuş diyerek görüşlerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Onbaşı Kabala'nın ailesine başsağığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Onbaşı Kabala'nın ailesine başsağığı

Başkan Aydın konuya ilişkin şunları ifade etti;

Mevcut ekonomik koşullar içerisinde toplumda da, devlet nezdinde böylesi bir ayağını yorganına göre uzatma beklentisi vardı. Bugün açıklanan bu kapsamlı paket ile ilk adım atılmış oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığımız gerekli çalışmaları yaparak mevcut bütçeyi verimlilik esaslı kullanmayı öncelemiştir. Yine ha keza malum enflasyonla ciddi bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadelede toplam talep kısmının büyük müşterisi kısıtlamalara gidiyor.  Şüphesiz dezenflasyona katkı sunacaktır. İstisna olmamasının belirtilmesi, güçlü bir izleme, denetleme, raporlama ve yaptırım modelinin hayata geçirileceğinin açıklanması pakete olan inancı artırıyor. Umarız 3 yıl sonunda enflasyonla mücadelede arzulanılan istenilen seviyeye ulaşılır ve tabandan tavana müreffeh günlere birlikte ulaşırız.

Editör: Tuğçe Huy