Yengesinin evine kurşun yağdırdı! Yengesinin evine kurşun yağdırdı!

Kayseri büyükşehir Belediyesi'nce TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Hulusi Akar ile Tarihçi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un konuşmacı olarak katıldığı 'İsrail’in İşgal Politikası ve Filistin Konulu Konferans ve Sergi Programı' düzenlendi.

AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, salondaki öğrencileri sessiz olmaları konusunda uyararak; "Yaşınız, başınız müsait. Burada çok önemli bir konu var. Burada İsrail'in zulüm politikası var. bunun karşısında da mazlum insanlar var. Hangi milletten, hangi görüşten olursanız olun burada çok ciddi bir iş var. Bunun ciddiyetine uygun şekilde davranmak lazım. Hocamız da bu konuda ülkemizde bu işi bilenler arasında en etkin kişi. Bazıları yanlış filme gelmiş gibi oldu. Hocalarımızı yoldan toplamıyoruz. Buraya gelmek mecburi değil, istekli olanlar gelsin. Burada binlerce insan ölüyor, şakası yok. Gazze kelimesini duyunca heyecanlanmanız lazım insan olarak" diyerek uyarılarda bulundu.

"7 BİN 700 KAYIP FİLİSTİNLİ VAR"

Akar; 7 Ekim tarihinde başlayan İsrail'in Filistin'e saldırılarında bu gün itibariyle 27 bin 947 kişinin hayatını kaybettiğinin altını çizdi. 7 bin 700 Filistinlinin ise kayıp olduğunun altını çizen Akar konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Biraz vicdanı olan bütün dünya ayakta. Avrupa'da, Amerika'da, Güney Amerika'da, Asya'da, Uzak Doğu'da herkes ayakta. O videoları, fotoğrafları gören insanlar duramıyor. 12 bin çocuk katledildi herkesin gözü önünde. Herkes her şeyi canlı görüyor. Küvözde çocuk balık gibi çırpınıyor. Niye? Oksijen kesildi, jeneratör sustu. İnsanlığın sonu. Bunu görmemiz, hissetmemiz lazım. Atalarımız 3 kıtada at koşturdu, adalet için, hak ve hukuk için. Biz onların torunlarıyız. Dolayısıyla bu insanlık dışı vahşete, bu katliama birey olarak tepkimiz olması lazım. 8 bin 190 kadın, 12 bin çocuk ve bunun dışında 121 basın mensubu, 337 sağlık personeli, 142 Birleşmiş Milletler mensubu katledildi. Bunlardan biri olduğu zaman saatlerce konuşulurdu. 7 Ekim'den sonra 11 bin tutuklu var. Diğer kullanılmayan bir şey var; 27 bin 947 Filistinli kardeşimiz katledildi. Ama bir de 7 bin 700 kayıp var. Hem enkaz altında olanlar var, hem de bir şekilde İsrail askerleri tarafından örtülmüş katliamlar var. Bunun dışında 67 bin 459 da yaralı var. Doktor, ilaç, hastane hiçbir şey yok. Oyun oynarken, yemek yerken biraz kalbinize bakın. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bizler, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli operasyonlar yapıldı hiçbir şekilde hiçbir masum insana zarar vermeyecek şekilde harekatımız planlandı ve icra edildi. Şuan karşı karşıya olduğumuz durum çok farklı."

Editör: Ela Duyar