Kacır'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Türkiye, Alper Gezeravcı'nın gerçekleştirdiği insanlı ilk uzay bilim misyonuyla tarih sayfasında yeni bir perde açmıştır İnşallah gelecek misyonlarımızda bu çalışmalarımızı daha ileri taşımayı amaçlıyoruz. Türkiye'de bu misyon toplumun tüm kesimleri tarafından sahiplenilmiş ve takip edilmiştir. Çok önemli kazanımlar elde edilmiştir.

Yol verme kavgasında tartıştı, dükkanını bastı! Motosikletli şüpheli kurşun yağdırdı... Yol verme kavgasında tartıştı, dükkanını bastı! Motosikletli şüpheli kurşun yağdırdı...

Alper Gezeravcı'yı tebrik ediyorum. Bu misyon boyunca ülkesinin yetiştirdiği bir vatan evladı olarak bu misyon için en doğru isim olduğunu bize göstermiş oldu. Alper Gezeravcı büyük cesaretle görevi tamamladı.

ANKARA'YA UZAY TEKNOLOJİSİ BÖLGESİ

Türkiye her alanda iddialı çalışmalar yapıyor. Milli uzay programının diğer projelerini adım adım gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Türksat 6A'yı önümüzdeki aylarda uzaya göndereceğiz .

Ay misyonumuzu birlikte gerçekleştirerek 380 bin kilometre ötedeki Ay'a erişeceğiz. Önümüzdeki dönemde Ankara'da uzay teknoloji bölgesi kuracağız.  

Biz milletimizin desteğiyle iddialı projeler yapmaya devam edeceğiz. Misyon boyunca destekleriyle yanımızda olan tüm milletimize tekrardan teşekkür ediyorum. Bu misyona başından bu yana en güçlü desteği sunan Sayın Cumhurbaşkanımıza milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Editör: Ela Duyar