Milli Eğitim Bakanı Tekin, X hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlere müjdeli haberi duyurdu. Tekin, öğretmenevi fiyatlarındaki yüzde 50 indirimin yeni yılda da süreceğini ve Bakanlığın tüm mensupları için genişletildiğini açıkladı.

ÖĞRETMENEVLERİNDE YÜZDE 50 İNDİRİM SÜRECEK!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin X hesabından yaptığı paylaşımda, "Geleceğimizi sevgiyle yoğuran kıymetli meslektaşlarıma; Yeni Türkiye'nin sürdürülebilir eğitim sisteminin mimarları olan, toplumun tüm bireylerine dokunan öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın emekleri karşılığında yüklerini hafifleten ve küçük bir teşekkür mahiyetinde imkanlar sunmaya devam ediyoruz.

MEB duyurdu: Ortak sınavlara yönelik konu dağılım tabloları açıklandı MEB duyurdu: Ortak sınavlara yönelik konu dağılım tabloları açıklandı

Bu bilinçle, öğretmenevlerimizi tamamen öğretmenlerimiz için ayırarak yüzde 50 konaklama indirimi sağlamıştık. Yeni yılda bu desteği Bakanlığımızın tüm mensuplarına (öğretmenler ve diğer kadrolarda çalışan tüm personel) sürdürme kararı aldık. Bu kararın, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımızı mutlu edeceğine inanıyor, eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Enes Kılıç