Son Dakika

Batı’nın çirkin yüzü! Avusturyalı futbolcu bira şişesiyle camiye saldırdı

Avusturya’nın faşist takımı Rapid Wien futbolcusu Dejan Ljubicic ile Wiener Neustadt'lı Daniel Sudar, Bosna’nın Kiseljak şehrinde bir camiye bira şişesi fırlattı. İki futbolcunun bu tavrı iç dünyası kokuşmuş Batı’nın “İslam düşmanlığını” bir kez daha gözler önüne serdi.

Batı’nın çirkin yüzü! Avusturyalı futbolcu bira şişesiyle camiye saldırdı

Rapid Wien’in Avusturyalı oyuncusu Dejan Ljubicic, Bosna Hersek’te çirkin bir saldırının baş aktörü oldu. Ljubicic, Wiener Neustadt’ta forma giyen Daniel Sudar’la birlikte yılbaşı tatili için geldiği Bosna Hersek’te camiye bira şişesi fırlattığı için gözaltına alındı.

OLAY SONRASI ÖZÜR DİLEDİ

Olayın ardından açıklama yapan Ljubicic, ‘O anda bana ne oldu bilmiyorum ve sadece özür dileyebilirim. Yaptığım hata için çok üzgünüm. Kişisel olarak da gidip özür diledim ve sadece camiye verdiğim hasarı karşılamakla kalmayıp yerel dini topluluklara bağış yapacağım.’ açıklamasında bulundu.

“KABUL EDİLEMEZ”

Camiye yapılan çirkin saldırı sonrası bir açıklama da saldırgan futbolcuların takımı Rapid Wien’in spor direktörü Fredy Bickel’den geldi. Bickel açıklamasında “Bu olay hiçbir yönüyle kabul edilemez. Böyle bir davranış bir Rapid oyuncusuna asla yakışmaz. Tatilden döndüğünde kendisiyle özel olarak konuşacağız ve kesin olarak kulüp olarak bir ceza vereceğiz” ifadelerini kullandı.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Bosna Hersek’in Kiseljak şehrinde yaşanan çirkin saldırı sabaha karşı 5.25 sıralarında 2 kişinin camiye yaklaşıp şişe fırlatması şeklinde gerçekleşti. Caminin dışında hasar bırakan saldırının ardından arabalarına atlayıp kaçan kişilerin daha sonra Ljubicic ve Sudar oldukları anlaşıldı. Olayla ilgili polisin soruşturması sürüyor.

Yorumlar