Son Dakika

“Boşnaklar Erdoğan’ın gelişini dört gözle bekliyor”

AK Parti Bosna Hersek Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Burcu Uygur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Mayıs'ta yapacağı Bosna Hersek ziyaretiyle ilgili, “Boşnak kardeşlerimiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesi dört gözle bekliyor” dedi.

“Boşnaklar Erdoğan’ın gelişini dört gözle bekliyor”

AK Parti Bosna Hersek SKM temsilcileri, Bosna Hersek’in orta kesimindeki Travnik şehrinde Türk öğrencilerle bir araya geldiği belirtildi.

AK Parti Bosna Hersek SKM Başkanı Uygur, Türk öğrencilerle gerçekleştiği buluşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Mayıs’ta Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya yapacağı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunarak şu ifadelerini kullandı: “Erdoğan, Avrupa Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) Saraybosna’daki 6. Olağan Kurulu’na katılacak. Tabii bu büyük bir buluşmaya sahne olacak.”

Bosnalılar’ın Erdoğan’a büyük bir sevgisi var

Avrupa’nın birçok ülkesi ve şehrinden çok sayıda Türk’ün 20 Mayıs’ta Saraybosna’da bir araya geleceğini dile getiren Uygur, “Bosna Hersek’in Erdoğan’a büyük bir sevgisi var. Boşnak kardeşlerimiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişini dört gözle bekliyor” değerlendirmesinde bulundu. Uygur, Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak erken seçimle ilgili de “Temennim odur ki bu süreçten sonra ülkemizi çok güzel günler bekliyor” dile getirdi.

Cumhurbaşkanımızı sabırsızlıkla bekliyoruz

Türk öğrencilerden Muhammed Emin Akçay da 20 Mayıs’ta Türk ve Boşnaklar’ın yanı sıra yabancı Müslümanlar’ın da UETD’nin kuruluna geleceğine işaret ederek, “Cumhurbaşkanımızı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi. Daha önce belirtildiği gibi Erdoğan’ın Bosna Hersek’e yapacağı ziyareti sadece Bosna Hersek’teki Müslümanlar’dan diğer Balkan ülkelerinden de büyük coşkuyla bekleniyor. Makedonya, Kosova ve diğer Balkan ülkelerinden organizasyon yaparak Erdoğan’ı karşımaya gideceği ifade edilmişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.