Son Dakika

Kosovalı çocuklar eşit ortamda eğitim alacak

İbrahim Banushi İlkokulu okul müdürü Izet Shala, Kosovalı çocukların diğer ülkelerdeki çocuklarla eşit olacağını söyledi.
Kosovalı çocuklar eşit ortamda eğitim alacak

Kosova Barış Gücü Türk Temsil Heyeti Başkanlığı, Kosova’nın Liplan şehrinde bulunan İbrahim Banushi İlkokulu’na bilgisayar, ses sistemi ve projeksiyon malzemesi desteği sebebiyle düzenlen törende konuşan okul müdürü Izet Shala, Kosovalı çocukların diğer ülekelerdeki çocuklarla eşit olacağını söyledi.

Okulda bir sınıfın bilgisayar, ses sistemi ve projeksiyon malzemeleriyle donatılması dolayısıyla düzenlenen törene, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Sinan Cem Barım ve okul müdürü İzet Shala’nın yanı sıra Türk askerleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNDE ÖNCELİK VAR

Albay Barım, törende yaptığı konuşmada, eğitimin öneminden bahsederek, çocukların geleceği ve eğitiminin onlar için öncelik olduğunu ifade etti. Teknolojinin hayatımıza son derece hızlı girdiğine işaret eden Barım, “Bunları okulda öğrendiğimiz bilgi ile birleştirmek çok önemli. Bu dershanedeki bilgisayarların eğitim ve öğretime katkısı bizim için çok güzel bir sonuç olacak. Önümüzdeki dönem ziyarete geldiğimizde, kullanılırken görmek bizi mutlu eder” ifadelerini kullandı.

İŞBİRLİĞİMİZ GELECEKTE DE DEVAM EDECEK

Okul Müdürü Izet Shala İSE bilgisayar dershanesi eksikliği yaşadıklarını dikkat çekerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından finanse edilen bu proje öğrencilerimize, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerdeki öğrencilerle eşit olma imkanı sağladı” dedi. Bu iş birliğin gelecekte de devam etmesi temennisinde bulunan Shala, bu yönde katkı sağlayanlara teşekkür etti. Öğrenciler ise okullarında bir bilgisayar sınıfı açılmasından memnun olduklarını dile getirdi. Türk Temsil Heyeti Başkanlığınca gerçekleştirilen yaklaşık 6 bin avro değerindeki bu proje kapsamında, 10 adet masaüstü bilgisayar ile birer adet dizüstü bilgisayar, ses sistemi, projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi bağışında bulunuldu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.