Son Dakika

TİKA’dan Arnavutluk eğitimine destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk’un Elbasan kentine bağlı Belsh kasabasındaki 3 ile 6 yaş yaklaşık 90 çocuğun eğitim gördüğü anaokulunun restorasyonunu gerçekleştirirken, çevre düzenlemesi ve ısıtma sisteminde çalışmalar yaparak mobilya donanımı tamamlandı.

TİKA’dan Arnavutluk eğitimine destek

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, törende yaptığı konuşmada, TİKA’nın projelerini ülkedeki her şehre yayacaklarını kaydederek, “Biz Arnavutluk’taki tüm kardeşlerimizi bizim coğrafi sınırımız olmasa bile gönlümüzdeki komşularımız, gönlümüzdeki kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Biz yeni temeller atmıyoruz, biz aslında var olan temellerimizi toprağın çok çok daha derinliklerine indiriyoruz. Sizlerin çocukları bizlerin de çocuklarıdır. Bizim inancımız odur ki destekleyen el, eleştiren dilden daha güçlüdür” ifadelerini kullandı.

TİKA’NIN ÇALIŞMALARI HAYRANLIK VERİCİ

Belsh Belediye Başkanı Arif Tafani, anaokulun restorasyonunu belediyedeki en önemli yatırımların biri olduğunu aktararak, “Bu yatırım sayesinde mevcut kreş tamamen dönüşerek asil bir görüntüye kavuştu. Desteklerinden dolayı TİKA ile büyük ve dost Türk halkına şükranlarımızı ifade ediyoruz. Bu çalışma nedeniyle hayran kaldım” dedi.

TÜRK YATIRIMLARINDA 10 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİ ÇALIŞIYOR

Elbasan Milletvekili Musa Ulqini ise Belsh’in çok fazla yatırıma ihtiyacı olduğunu ifade ederek, TİKA’nın bu yatırımını “mükemmel” olarak nitelendirerek, “Çocuklar büyüdüğünde Türkiye’nin bu yatırımını hatırlayacaklar. Türkiye, Arnavutluk’un stratejik müttefikidir. Bugün Arnavutluk’ta 10 binin üzerinde kişi Türk yatırımlarında çalışıyor. TİKA’nın yatırımları, kaliteli yatırım yapma modelidir” diye konuştu.

Yorumlar