Son Dakika

Zeytin Dalı Harekâtı bölgeye barış ve huzur getirecek

Balkan ülkelerinde yaşayan müslümanlar, her gün Zeytin Dalı Harekatına çeşitli programlarla, namazdan sonra yapılan dualarla ve farklı STK’ların faaliyetleriyle destek olmaya devam ediyor.

Zeytin Dalı Harekâtı bölgeye barış ve huzur getirecek

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Konfederasyon olarak ‘Zeytin Dalı’ Harekatını desteklediğini belirerek, “Afrin Harekatı, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını güvenli hale getirmek, bölgeye barış ve huzur getirmek adına düzenlenmiştir. En önemlisi de, bu operasyonla sınır dışında yaşayan Müslüman ve Türk vatandaşların üzerindeki terör belasını def etmek amaçlanmaktadır. Konfederasyonumuz bu bağlamda ‘Zeytin Dalı’ Operasyonu’nu destekliyoruz ve Türk askerinin başarılı olması için dua ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

ABD’NİN KALLEŞLİĞİNİ UNUTMAYACAĞIZ

ABD yönetiminin yaptığı hatalardan bir an önce geri adım atmasını beklediğini aktaran Hacıoğlu, “Malum, Türkiye’nin çevresinde meydana gelen Arap Baharı adlandırılan ve aslında Büyük Ortadoğu Projesi’nin güçlenmesi için yapılan harekatlar, uzun zamandır Türkiye’yi rahatsız etmekte ve bu rahatsızlık had safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Dost, müttefik hatta stratejik ortak olarak bildiğimiz ABD’nin kalleşliğini unutmayacağımızı da belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Hcıoğlu, “Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmayacağına, devletin en üst mertebesi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da teminat verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve silahlı kuvvetleri terör örgütlerine ‘dur’ diyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğini bir kez daha sağlamıştır” dedi.

Yorumlar