Yunanistan: AB'nin kararları Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ışık tutuyor Yunanistan: AB'nin kararları Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ışık tutuyor

Maryland Eyalet Polisi tarafından yapılan açıklamada, Baltimore'daki Francis Scott Key Köprüsü'nün enkazı arasında iki inşaat işçisinin cesedine ulaşıldığı aktarıldı.

Polis şefi Rolanda Butler, hayatını kaybeden işçilerden Alejandro Hernandez Fuentes'ın (35) Meksika’dan,  Dorlian Ronial Castillo Cabrera'nın ise (26) Guatemala'dan geldiğini açıkladı.

İşçilerin kaza sırasında köprünün karayolunda onarım yapan bir ekibin parçası olduğu ve kırmızı bir kamyonetin içinde 25 metrelik suda ölü bulunduğu kaydedildi.

Butler, “Dalgıçlar bu trajedinin araçta mahsur kalan iki kurbanını kurtardı" dedi.

Butler, çöken köprünün enkazının dalgıçların daha fazla kurbanın bulunduğuna inandıkları bir bölgeye erişimini engellediğini belirtti.

Butler, "Araçlar olduğuna inandığımız üst yapı ve beton ve moloz miktarı nedeniyle dalgıçlar artık güvenli bir şekilde gezinemiyor veya buralarda çalışamıyor" dedi.

Öte yandan Maryland Valisi Wes Moore dün yaptığı açıklamada, şu ana kadar elde edilen tüm verilerin, Singapur bayrağı altında seyreden kargo gemisi Dali'nin kazara Key köprüsüne çarptığı yönünde olduğunu söylemişti.

Moore, terörist saldırı olduğuna dair inandırıcı bir kanıt bulunmadığını ifade etmişti.

Francis Scott Key Köprüsü yaklaşık 50 yıl önce inşa edilmişti ve Baltimore’un sembollerinden biriydi.

Kaynak: Haber Merkezi