Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

PKK “yaşam” dedi bebekleri koruyun!

PKK “yaşam” dedi  bebekleri koruyun!

Süpermen istediği zaman uçabiliyor ve gözlerinden ışık çıkarabiliyor. Duvarların arkasını görmekten tutun, daha onlarca imkânsız şeyi yapıyor ve bunların hepsi kendi filminde (kurgu dünyasında) mümkün. Çünkü filmde yeniden kurulan dünyaya göre adam Kripton gezegeninden gelmiş bir uzaylı. Kurgu dünyalarında her şey olabilir ve kuralları kurgulayan koyduğu için itiraz etmek mantıksızdır.

HDP ile gerçek bir zeminde buluşmanın imkânsızlığı fiziksel ve kimyasal dünyanın kuralları yüzünden işte. Hayalle gerçeğin arasındaki kimyasal sınırları yitirmiş bir kalabalığa karşı hangi hakla itiraz edebilirsiniz ki? Hiç kimsenin buna itiraz etmeye hakkı yok. PKK’ya itiraz etmek, Süpermen uçmuyor demek kadar yersiz olur. Kendi kuralları, kendi kavramları, kendi vakaları yanigerçek dünyadan kopmuş kendi dünyası olan bir nevi tarikat gibiler.

PKK ve sözüm ona sivil olan temsilcileri HDP’liler hâlâ kelimelerle oynayarak, anlamlarını kaydırarak bir yere varacaklarını zannediyorlar işte dünyalarında… Her konuda haklılar. Hatasız ve kusursuzlar. Tamamı zanlar ve sanrılardan meydana gelmiş uydurma bir hayal dünyasındalar. Ellerindekiler bilgi ya da fikir değil. Zan ve sanrı… Zanlar ve sanrılarla hiçbir insan mücadele edemez.

Diyarbakır’da yüzlerce insanın sokak ortasında üstü üste konularak diri diri yakıldığına inanıyorlar. Şimdi olmayan bir vakayı, kendi hayal dünyasında ayrıntılarıyla var etmiş bir akıl hastasını, hadi ikna edin göreyim. Mümkün değil ki. Barış, demokratik, halk, sivil, gazeteci gibi kavramları kendilerine göre yeniden anlamlandırıp üstelik duruma göre de değiştirerek kullanıyorlar.

Gazetelerinde, web sitelerinde sürekli “sivil”, “gazeteci” deyip duruyorlar. Adamın elinde roket var ama onlara göre gazeteci. Bütün bunları tek tek düzeltmek yerine doğrusunu söylemeye çalışmak dünyanın en ahmak işidir. Tam da süreç diyerek herkesi bu ahmaklığın içinde debelenmeye çağırıyorlar. Nusaybin’den teröristlerin kaçması için fırsat istiyorlar; bu taleplerinin adını da “Yaşam koridoru” koyuyorlar. “Yahu ne yaşamı, eli silahlı katil sürüsü köşeye sıkıştı, buradan kaçıp başka yerde ölüm kusmaya, katliama devam edecekler” demenizin bir anlamı yok, çünkü Süpermen Kripton’dan geldi ve uçabilir. Dolayısıyla PKK’lı teröristlerin kaçmasının adı da “Yaşam koridoru” olabilir…

Erem Şentürk

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri