Gökhan Erek / Muhabir

İsrail, 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu’ndan bu yana Gazze ve Filistin’de kadın, çocuk, yaşlı demeden soykırım ve insan katliamlarına devam ederken; insan hakları, özgürlükten dem vuran Batı, Avrupa, ABD yaşanan zulümlere seyirci kalıyor. Netanyahu ise devrin Hitler’i olarak gözünü kan bürümüş şekilde saldırılarını sürdürüyor. 

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan da bugünkü köşesinde Filistin’de yaşananların ardından Batı’nın sergilediği tutumu eleştirdi.

“FİLİSTİN’DE YAŞANANLARA KARŞI SERGİLEDİKLERİ SÜPER AŞAĞILIK TUTUM”

Batı’nın tükettiği değerlerden birinin İnsan Hakları olduğunu belirten Ahmet Hakan, “Filistin’de yaşananlara karşı sergiledikleri süper aşağılık tutumların ardından herhangi bir Batı ülkesi yöneticisinin “insan hakları” demesinin bir anlamı kaldı mı?” ifadelerini kullandı.

“ÖZGÜRLÜK DİYECEK YÜZLERİ KALDI MI?”

Ahmet Hakan Batı’nın tükettiği bir diğer unsurun da özgürlükler olduğunu vurgulayıp, “Amerikan üniversitelerindeki gösterilere yönelik baskılar, Avrupa’da Filistin lehine yapılan gösterileri yasaklama girişimleri falan... “Özgürlük” diyecek yüzü kaldı mı herhangi bir Batılı yöneticinin?” dedi.

Kapıda vizede bayram ambargosu: 3 günde 473 Türk vatandaşı limandan geri döndü Kapıda vizede bayram ambargosu: 3 günde 473 Türk vatandaşı limandan geri döndü

Muhabir: Gökhan Erek