Gökhan Erek / Muhabir

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, geçtiğimiz günlerde CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ve Alevi vatandaşların CHP’den tasfiye edildiğini söyleyip, CHP’den istifa ettiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. İlgezdi’nin açıklamalarının  ardından gözler CHP’ye çevrildi

TV 100’de yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı canlı yayınına konuk olan Gazeteci Şaban Sevinç, Battal İlgezdi’nin iftifası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“ŞABAN BEY’İN İDDİALARI YALAN VE YANLIŞTIR”

Şaban Sevinç’in, iddialarına cevap vermek için canlı yayına katılan Battal İlgezdi, Sevinç’in bahsettiklerinin yalan ve yanlış olduğunu belirterek, “Ben Parti Meclisi'nden ve MYK'dan geçerek aday oldum, genel başkan yetkisiyle aday olmadım. Eşim Parti Meclisi'ni terk etmedi. Çünkü yalan  Eğer Şaban Bey bu meseleleri bilmiyorsa arasın o tarihteki PM üyeleriyle konuşsun." ifadelerini kullandı. 

“AK Parti’nin kurtuluşunun yolu iç eleştiriden geçer” “AK Parti’nin kurtuluşunun yolu iç eleştiriden geçer”

Sevinç Şaban

Sevinç, İlgezdi’nin ifadelerinin ardından İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin Parti Meclisi’ni terk ettiğini kendisinin söylemediğini Ferhat Murat’ın söylediğini dile getirdi. 

“İSTİYORSAN SENİNLE ÖZEL BİR PROGRAM YAPALIM!”

İlgezdi, Sevinç’in açıklamasının ardından, “Şaban Bey, İstiyorsan seninle özel bir program yapalım. Halk TV, PM'yi konuşalım. Sabahtan beri burada yalan söylüyorsun. Bahsettiğin her şey yalan." şeklinde konuştu.

“İMAMOĞLU’NDAN ADAYLIK İSTEYEN DE YALAN SÖYLEYEN DE ŞEREFSİZDİR!”

İlgezdi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan adaylık istediği ile ilgili iddialara ise,  "Ekrem İmamoğlu'ndan adaylık isteyen şerefsizdir, yalan söyleyen de şerefsiz oğlu şerefsizdir. O kadar basit. Onun önüne yazı atıyorlar yalan söylüyor. Ayıptır ya, sabahtan beri veriyorlar eline Saraçhane bülbülü gibi öttürüyor.. Habire yalan.." şeklinde cevap verdi.

Muhabir: GÖKHAN EREK