Akıllara durgunluk veren olay Bursa’da yaşandı. Dolandırıcıların,insanları kandırma yöntemi her geçen gün farklılık gösteriyor. Kendini sahte savcı, polis tanıtan ; sağır , dilsiz numarası yapan derken son günlerin yeni dolandırıcılık modası otomobillerin önüne atlamak oldu. Bursa’da bir kadın canı pahasına hareket halindeki bir otomobilin önüne kedini attı.

Olay merkez Nilüfer ilçesi Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde meydana geldi. Yol kenarında bekleyen kimliği belirsiz bir kadın, hızını gözüne kestirdiği otomobilin önüne doğru yürüdü. Kadının geldiğini gören şoför de, yavaşlayarak durdu. Otomobilin durduğunu gören kadın dolandırıcı, aracın kaputu üzerine kendini attıktan sonra asfaltın üzerine yattı.  

SÜRÜCÜ, OSCARLIK OYUNU ANLADI

MGK'dan 7 maddelik bildiri! İşte alınan kararlar! MGK'dan 7 maddelik bildiri! İşte alınan kararlar!

  Kadının yaptığı oyunu anlayan şoför, durmayarak yoluna devam etti. Yaşananları gören çevre esnaf ise, “Biz oturuyorduk. Sonra kadının otomobilin önüne atladığını gördük. Ne olur olmaz diye yayına gittik. Bu yeni dolandırıcılık sistemi olmuş. Kimse böylelerine inanmasın. Otomobil şoförünü kandıramadığını anlayınca, ‘benim suçum, ben kendim yaptım’ deyip yerden kalktı” diye konuştu. 

Kaynak: İHA