Sokak köpeği saldırısı problemi bitmek bilmiyor. Birçok insanımız sokak köpeği saldırısına maruz kalırken son gelen fotoğraf çok şaşırttı. İstanbul'da çocuk parkında 16 köpeğin fotorafı yok artık dedirten türden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kapımız açık'' demişti: Özgür Özel'den açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kapımız açık'' demişti: Özgür Özel'den açıklama!

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ADAYLAR ÇÖZÜM VAADİ VERDİ

Yerel seçimlere kısa bir süre kala yaşanan köpek saldırıları yine bu konuyu gündemdeki birinci sıraya taşıdı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum geçen hafta İstanbul'un sokak köpeği sorununu çözecekllerini belirtmişti.

ÇOCUK PARKINI MESKEN TUTTULAR

Son olarak çocukların güvenli bir şekilde arkadaşları ile bir araya gelerek oynayacağı bir çocuk parkı görüntülendi. Fotoğrafta dikkat çeken şey ise parkın, sokak köpekleri tarafından adeta işgal edilmiş olması. Çocuk parkının içinde ve çevresinde yayılan köpeklerin keyifle uyuduğu o görüntüler sosyal medyada da tepki çekti.

İBB YETKİLİSİNDEN 'GÖZÜNE BAKMAYIN' ÖNERİSİ

Sokaklarda hal böyleyken bu konuda çözüm üretmekle görevli makamlarda oturanlardan da ilginç öneriler geliyor İBB Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Işıl Yönet, Habertürk ekranlarında gazeteci Nagehan Alçı'nun 'Sokak köpeğiyle karşılaşırsak ne yapmalıyız?' sorusuna cevap verdi.

Işıl Yönet, sokak köpeği gördüğümüzde köpekle göz teması kurmayıp onu anlamamız gerektiğini söyledi.

Yönet, "Burada serin kanlı kalmak oldukça zor. Ama hızımızı mümkün olduğunca kontrollü bir şekilde hayvanla göz teması kurmadan gerçekleştirmemiz gerekiyor." dedi.

Muhabir: NUSRET ODABAŞ