Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Ertuğrulgazi Mahallesi Ulupınar Sokak'ta bulunan bir sitede dün sabah trajik bir olay yaşandı. Binanın sakinleri, kullanılmayan bir bebek arabasını kediler için yuva haline getirdi. Ancak dün sabah saatlerinde apartman sakinleri, katlarında dolaşan yavru kedilerin başlarının kesilerek öldürülmüş olduğunu fark ettiler.

Üzücü bir tabloyla karşılaşan sakinler, kedilerin annelerinin kuyruklarının da kesildiğini gözlemledi. Olayın haber verilmesi üzerine polis ekipleri, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

HAYVANSEVERLER VE SİTE SAKİNLERİ ARASINDA OLAY ÇIKTI

Ulupınar Sokak'ta toplanarak olay yerine girmek isteyen hayvanseverler ile site sakinleri arasında gerginlik çıktı. Gerginliğin ardından açıklama yapan Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Grup Başkanı Şebnem Erkan, "Son günlerde yaşanan ve bir tekrar haline gelmiş sokak hayvanlarına yönelik şiddet ve ölümlerin bizi çok derinden kaygılandırdığını söylemek istiyoruz. İstanbul'da yaşanan Eros'un ölümü henüz taze bir yara halindeyken İnegöl’de kendi bölgemizde

Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Söz konusu kedilerin henüz 4-5 günlük yavru olduklarından bahsediliyor. Bu ölüme neden olmuş zihniyetin aramızda dolaştığını bilmek içimizi acıtıyor. Mübarek ramazan gününde yavru kediler ile ellerini kana bulayan bu kişi bulunmalıdır. Sadece diğer dünyada değil bu dünyada da yaptığı caniliğin hesabını vermelidir" ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin Bitirim