Gökhan Erek / Muhabir

Genel seçimlerden sonra yapılan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda ‘Değişimcilerin Adayı’ Özgür Özel’in, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan koltuğu devralmasının ardından CHP’de sular durulmuyor. Mahalli seçimlere sayılı günler kala, aday belirleme sürecinde yaşananlar ise yeni tartışmaları gündeme getiriyor. 

“KRİZ VE KAOS HAVASI HÂKİM”

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin dün yapılan aday tanıtım toplantısını hatırlatarak, “CHP’nin 12 Eylül’den sonra açıldığı ilk toplantıyı izlemiş bir gazeteciyim. Ecevit partinin başına dönmediği için salonda bir burukluk vardı. Ama CHP kadroları dimdik ayaktaydı. Dünkü toplantıya bakınca; CHP son 40 yıldır hiçbir seçime bu kadar dağınık bir şekilde gitmemişti diye düşündüm. Partide bir kaos ve kriz havası hâkim.” şeklinde  konuştu. 

“ÖZGÜR ÖZEL BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAYAMADI”

Özgür Özel’in, Türkiye ittifakından söz ettiğini hatırlatan Selvi, “Ama CHP içinde birlik ve bütünlüğü sağlayabilmiş değil. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler, Aleviler ve Kürtler kendilerini dışlanmış hissediyor. Ekrem İmamoğlu’nun istedikleri ve Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Ali Mahir Başarır’ın arkadaşları belediye başkan adayı oldu.” ifadelerini kullandı. 

“İTTİFAK YAPILABİLMİŞ DEĞİL!”

Selvi, Özgür Özel’in ‘Türkiye İttifakı’ndan söz ettiğini hatırlatarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Ama daha Kılıçdaroğlu ile ittifak yapabilmiş değiller. Kılıçdaroğlu dünkü toplantıya davet edildiği halde katılmadı.”

Ümit Özat Ümit Özdağ’ın başdanışmanlığı görevini üstlendi Ümit Özat Ümit Özdağ’ın başdanışmanlığı görevini üstlendi

“KILIÇDAROĞLU SAVAŞ AÇTI”

Kılıçdaroğlu’nun, şimdiye kadar kırgın, küskün olduğunu vurgulayan Selvi, “Ama dünden itibaren savaş açtı. CHP bu seçimlerde sadece Erdoğan’la mücadele etmeyecek. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu’nun gölgesiyle de savaşmak zorunda kalacak.” diye konuştu.

BÜYÜK MUHAREBE 1 NİSAN’DA!

CHP’de asıl büyük meydan muharebesinin seçimlerden sonra yaşanağının altını çizen Selvi, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “1 Nisan sabahı CHP’de, ‘Yar saçların lüle lüle Özgür sana güle güle’şarkısı söylenebilir.”

Muhabir: GÖKHAN EREK