31 Mart Yerel Seçimleri için artık kısa bir süre kaldı. Adaylar sahada seçmenin oyunu alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan grup toplantısında yerel seçimlere yönelik partilileri motive etmek isteyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sözleri sosyal medyada tepki çekti.

SİYASİ PROPAGANDASINA ATATÜRK'Ü ALET ETTİ!

Sandığın halkın önüne gelmesi için çok kısa bir süre kaldığınını belirten Özel, konuşmasının sonunu salondaki partilileri seçimlere yönelik motive etmeye çalıştı. Partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'lilerden 'beklentilerini' sıralayan Özel, adeta kürsüde kendinden geçti.

DEM Parti yöneticileri  Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etti iddiası! Bakan Yerlikaya duyurdu... DEM Parti yöneticileri Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etti iddiası! Bakan Yerlikaya duyurdu...

"Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor." diyerek haykıran Özel, şöyle konuştu: Atatürk Sinop'a gidin diyor, Atatürk Erzurum'da çalışın diyor, Tekirdağ'ı kazanın, İstanbul'u kaybetmeyin, İzmir'de rekor kırın diyor. Bilecik'i sakın ha kaybetmeyin diyor.

Atatürk'ün partisi iktidar olmak için sizden görev bekliyor. İl başkanlarım! Örgütü ayağa kaldırın! Partiyi ayağa kaldırın!

Yolunuz açık olsun! Gidin ve bu seçimi kazanın! Size güveniyorum, size inanıyorum... Yolunuz açık olsun!

Özel'in bu konuşması salonda coşkuya neden olsa da, sosyal medyada tam anlamıyla kaos ortamı yarattı. Birçok CHP'li seçmen Özel'in bu açıklamalarına tepki gösterdi. 

Editör: Ela Duyar