Çin'in Şangay şehrinde Liu soyadına sahip bir kadın, yaşlandığında çocuklarının kendisini ihmal etmesi, evcil hayvanlarının ise karşılıksız arkadaşlık sunması nedeniyle vasiyetini değiştirdi.

TÜM SERVETİNİ EVCİL HAYVANLARINA BIRAKTI

Çin yerel medyasının haberine göre, Çin'deki hayvanlara doğrudan miras verilmesini engelleyen yasal zorluklar nedeniyle mirasın yöneticisi olarak yerel bir veteriner kliniği atandı.

İsrail ana muhalefet lideri Lapid,  Başbakan Netanyahu'ya istifa çağrısında bulundu İsrail ana muhalefet lideri Lapid, Başbakan Netanyahu'ya istifa çağrısında bulundu

Liu, tüm mirasını evcil hayvanlarına bırakmak istedi ancak bu Çin'de yasal değil.

Ülkenin Pekin'deki Vasiyet Kayıt Merkezi'nden Chen Kai, basına "bu sorunu çözmek için alternatifler olduğunu" söyleyerek, "Liu'ya, evcil hayvanların uygun şekilde bakımının yapıldığından emin olmak için veteriner kliniğini denetlemesi için güvendiği bir kişiyi atamasını tavsiye ettik" diye ekledi.

OLAY, ÜLKEDE TARTIŞMAYA NEDEN OLDU

İnsanların evcil hayvanlarına miras bırakması ilk kez yaşanmıyor. Turizmci Leona Helmsley 2007 yılında ölen Maltese cinsi köpeği Trouble'ın sağlığı için bir vakıf fonuna 12 milyon dolar miras bırakmıştı.

Olay, aynı zamanda Çin'deki aile dinamikleri ve miras uygulamaları hakkında tartışmalara yol açtı.

Kaynak: HABER MERKEZİ