Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chungying bugün yaptığı açıklamada, Hamas ve El Fetih temsilcilerinin Çin’in daveti üzerine başkent Pekin’e geldiklerini söyledi. Taraflar Filistin’in mevcut durumu ile ilgili konuları ele aldı.

PEKİN'E ZİYARET
Açıklamada, “Çin tarafının daveti üzerine Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi (El Fetih) ve Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) temsilcileri, Filistin uzlaşısının teşvik edilmesi konusunda derinlemesine ve samimi bir diyalog kurmak üzere geçtiğimiz günlerde Pekin'e geldi" ifadelerine yer verildi.

Fransa'da muhalif milletvekillerinden UAD'nin İsrail'e yönelik yeni tedbir kararlarına destek Fransa'da muhalif milletvekillerinden UAD'nin İsrail'e yönelik yeni tedbir kararlarına destek

DİYALOG VE İSTİŞARE KAPISI AÇIK
İki tarafta diyalog ve istişare yoluyla uzlaşıyı gerçekleştirme yönündeki siyasi iradelerini tam olarak ifade etmiş, birçok spesifik konuda görüşmelerde bulunmuş ve cesaret verici ilerlemeler kaydetmiştir.

Taraflar, Filistin dayanışması ve birliğinin erken bir tarihte sağlanması amacıyla bu diyalog sürecini devam ettirme konusunda mutabık kaldılar. 


 

Kaynak: DHA