Ses ötesi silahları nedir, ne işe yarar? Ses ötesi silahların uluslararası etkileri neler? Ses ötesi silahları nedir, ne işe yarar? Ses ötesi silahların uluslararası etkileri neler?

Celal Topçu - Diriliş Postası 

Çinli araçlar şu an global pazarın %21'ini oluşturuyor ve bu paylarını daha da yükseltmeye devam edecekler. Küresel danışmanlık şirketi AlixPartners'ın tahminlerine göre, Çin'deki yerli üreticilerin pazar payı %59'dan %72'ye çıkacak ve Batılı rakiplerini geride bırakacak.

Yurtdışı satışlarında da önemli bir ivme yakalayan Çinli otomobil üreticileri, 2024'teki 3 milyon satıştan 2030'da 9 milyona çıkacaklar. ABD'de uygulanan gümrük vergileri Çinli firmaların büyümesini kısıtlasa da, Avrupa'da pazar paylarını ikiye katlayarak %12'ye ulaşmaları bekleniyor. Rusya'da ise %33'ten %69'a yükselerek pazarı domine edecekler.

Çinli üreticilerin Orta Doğu, Afrika, Orta ve Güney Amerika'da da ciddi pazar payı artışları bekleniyor. Yüksek marjları ve agresif fiyatlandırma stratejileriyle bilinen Çinli otomobil üreticileri, aynı zamanda hızlı geliştirme sürelerine sahip olmalarıyla da öne çıkıyor.

Resim Sdfas

Çinli otomobil üreticileri, global otomotiv endüstrisindeki bu hızlı yükselişleriyle dikkatleri üzerlerine çekmeye devam ediyor. 2030'a gelindiğinde dünyada her üç araçtan birinin Çinli markalar tarafından üretilmesi, otomotiv sektöründeki devrimin anahtarını oluşturacak gibi görünüyor.
 

Editör: Celal Topçu