Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Kasım 2023 tarihinde günübirlik bir ziyaret için Almanya'ya gitti. Erdoğan, Berlin Brandenburg Havalimanı'nda Alman yetkililer ve Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından karşılandı.

TBMM Genel Kurulu'nda 5 madde onaylandı! TBMM Genel Kurulu'nda 5 madde onaylandı!

Resim: AA

Erdoğan, ziyareti kapsamında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirecek. Erdoğan, ayrıca Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile ortak basın toplantısına katılacak.

Erdoğan'ın ziyaretinin ana gündem maddesi, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel gelişmeler olacak. Erdoğan, Steinmeier ve Scholz ile görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri ele alacak. Ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşı, Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz gibi bölgesel meseleleri de görüşecek.

A A 20231117 32940819 32940818 C U M H U R B A S K A N I E R D O G A N A L M A N Y A D A

Erdoğan'ın Almanya ziyareti, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemini ve iki lider arasındaki iyi ilişkileri yansıtması açısından önemli. Erdoğan'ın ziyareti, iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve bölgesel sorunların çözümüne katkıda bulunması bekleniyor.

Erdoğan'ın ziyareti kapsamındaki görüşmelerin detayları, görüşmelerin ardından kamuoyu ile paylaşılacak.