Gökhan Erek / Muhabir

 “SİYASET MİLLETE HİZMET İÇİN YAPILIR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda, siyasetin, millete hizmet etmek, ülkenin sorunlarına diyalog yoluyla çözüm bulmak için yapıldığını belirterek, “Biz zihni özgür, vicdanı özgür, ahlakı kâmil herkesle oturur konuşuruz. Emperyalistlere kuklalık etmeyen, terörün her çeşidine mesafe koyan herkesle oturur konuşuruz.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKENİN KAZANIMLARI İLE SEVİNECEK HERKESLE OTURUR KONUŞURUZ”                   

Kendi ülkesi ve milleti için dertlenen herkesle oturup konuşacaklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımını şu şekilde sürdürdü, “Milletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına saygı duyan herkesle oturur konuşuruz. Ülkenin kazanımlarıyla gururlanacak, sevinçleriyle övünecek, kayıplarıyla üzülecek herkesle oturur konuşuruz.”

“KAPIMIZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÜDÜMÜNDE SİYASETÇİLİK OYNAYANLARA KAPALIDIR”

Türkiye Yüzyılı’nda kendileriyle birlikte yol yürümek isteyen herkesle oturur konuşabileceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız ancak kapımız, teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır.” ifadelerine yer verdi.

“BİR 40 YIL DAHA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Türkiye’ye 40 yıl boyunca terörle bedel ödetildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “Bir 40 yıl daha buna tahammülümüz yok. Yaşadığımız ortak acıların ardından bu tehdidi bertaraf ettik. Artık ülkemizi bu yükten, sadece güvenlik açısından değil, diğer tüm boyutlarıyla tamamen kurtarma vaktidir.”

Muhabir: Gökhan Erek