İYİ Parti Ordu seçimlerini YSK'ya taşıdı İYİ Parti Ordu seçimlerini YSK'ya taşıdı

Gökhan Erek / Muhabir

Türkiye, 31 Mart tarihinde yapılacak mahalli seçimlere odaklanmış durumda. Cumhur İttifakı, CHP, İYİ Parti başta olmak üzere siyasi partiler adaylarını peyderpey açıklamaya devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ismini vermeden dikkat çeken eleştirilerde bulundu. 

“ŞEHİRLERİMİZ PERİŞAN OLDU!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partisi çatısı altında bulunan belediye başkanları ile ilgili, “Şehirlerimize eser kazandırmak gibi bir derdi yok. Kendi iç çekişmelerinden, rant kavgalarından ülke düşmanlarıyla iş birliğinden proje üretmeye vakit bulamıyorlar. İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu.” ifadelerini kullandı. 

“BELEDİYELERİ MEZE YAPTILAR”

Yıllarca yönetimde kaldığı halde hiçbir şey yapmayanlardan bahsettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Hiçbir şey yapmadılar demem yanlış olur. Bol bol tatil yaptılar, şov yaptılar, belediyeleri meze yaptılar. İç ve dış karanlık odaklarıyla ittifak yaptılar. Kendi şehirlerinin meseleleri dışında her şeyi yaptılar.”

“ZÜBÜK SİYASETİ GENÇLERE KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR”

Türkiye’nin en büyük üç şehrinde temel atmama törenleriyle, atılan temelleri kapatmakla, iline hiçbir büyük proje yapmamakla övünenlere milletin, sandıkta hesap soracağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Seçim öncesi ne dedilerse tersini yapan bu zübük siyaseti gençlerimize kötü örnek oluyor.” 

 

Muhabir: GÖKHAN EREK