Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesine katılmak üzere ABD'nin başkenti Washington'da bulunuyor. Erdoğan, zirve kapsamında Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu'na katılacak ve çeşitli ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Zirve, NATO'nun 75. yıl dönümünde resmi karşılama töreniyle başlayacak ve ardından aile fotoğrafı çekilecek. NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu'na katılacak olan Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının durdurulması konusunu gündeme getirecek ve bu konuda atılması gereken adımlar üzerinde duracak.

Erdoğan, zirve kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ile de bir araya gelecek. Görüşmelerde, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğine desteği ve Türkiye'nin F-16 savaş uçakları alımı gibi önemli konular ele alınacak. Erdoğan'ın bu ziyaretinde, Biden yönetimiyle savunma işbirliği ve terörle mücadele konularında da önemli görüşmeler yapılması bekleniyor. İki liderin ayrıca Türkiye'nin YPG'ye verilen ABD desteği konusundaki rahatsızlıklarını da ele alması bekleniyor​.

Yeni vergi paketi TBMM'de Yeni vergi paketi TBMM'de

Ziyaretin sonunda Erdoğan, Beyaz Saray'da Biden tarafından liderler ve eşleri onuruna verilecek akşam yemeğine de katılacak. Bu yemekte, Erdoğan'ın İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları ve iki devletli çözüm konusundaki Türkiye'nin pozisyonunu dile getirmesi bekleniyor.

Editör: Hazal Mihrace Göksun