Dilan Polat. Kasım ve Aralık 2023'te Dilan Polat haberleri gündeme bomba gibi düştü. Şaşalı yaşantısıyla sosyal medyayı kavuran ve şampiyonlar ligini de duyuran Dilan Polat anketlere de konu oldu. Ardından Seçil Erzan olayı patlak verdi. Futbol dünyasını sarsan fon vurgunu olayında Seçil Erzan da bir hayli Türkiye'nin gündemini meşgul etti. İki isimde cezaevinde ve soruşturmaları devam ediyor. Hakim karşısına çıkacakları günü bekliyorlar

ANKETLERE KONU OLDU

Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi Dilan Polat ve Seçil Erzan olayının anket sonucunu kaleme aldı. Optimar şirketinin paptığı ankete göre Dilan Polat'ı Türkiye'de duymayan kalmamış.

Bakan Fidan yurda döndü Bakan Fidan yurda döndü

İşte Selvi'nin yazısındaki o bölüm

İlk kez sosyal medya fenomenleri ve ‘Ponzi Seçil’ de anketlerde yerini aldı. Farklı konularda çarpıcı veriler sunduğu için Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın 16-22 Aralık tarihleri arasında 2 bin kişi üzerinde yaptığı anketi paylaşmak istedim.

DİLAN POLAT’I DUYMAYAN KALMAMIŞ

Sonradan görme lüks yaşamı, “Enercii” diye ortalarda dolaşması ve lüks araçlarıyla sosyal medyanın bir numaralı isimlerinden olan Dilan Polat’ın şaşaalı yaşamı cezaevinde son buldu.

Optimar ankete katılanlara, “Dilan Polat adını daha önce duydunuz mu?” diye sormuş. Dilan Polat olur da duyulmaz mı?

Ankete katılanların yüzde 74.8’i ‘Duydum’ diyor. ‘Duymadım’ diyenlerin oranı ise yüzde 25.2 çıkıyor. Sanıyorum onlar da artık duymuştur.

Seçil Erzan o kadar tanınmıyor. “Seçil Erzan adını daha önce duydunuz mu?” sorusuna ankete katılanların yüzde 48.7’si ‘Evet’, yüzde 51.3’ü ise ‘Hayır’ yanıtını vermiş.

SIKI DENETİM ŞART

Optimar ankete katılanlara “Sosyal medya fenomenleri daha sıkı bir denetime tabi tutulmalı mı?” diye sormuş.

Ankete katılanlar neredeyse koro halinde ‘Evet’ demiş. Kesinlikle katılırım diyenler yüzde 44.9 olurken, katılırım diyenlerin oranı yüzde 40.5 çıkıyor. İkisinin toplamı ise yüzde 85.4’e ulaşıyor. Bu da sosyal medya fenomenlerine yönelik olarak yapılan operasyonun kamuoyu tarafından ezici bir çoğunlukla desteklendiğini gösteriyor. ‘Hayır’ diyenlerin oranı sadece yüzde 4.2 çıkıyor.

Editör: Nusret Odabaş