Dışişleri Bakanlığı kendi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Hannover'de Başkonsolosluğu giriş kapısına yapılan saldırı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dün gece yarısı Hannover'de yerel makamlara, sonra bu sabah Ankara'da Alman Büyükelçisiyle görüşmeler yapıldığını özellikle vurguladı.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeleri kullanıldı:

“26 Mart gecesi PKK terör örgütü destekçileri tarafından Hannover Başkonsolosluğumuzun giriş kapısına bir saldırı düzenlenmiştir. Olayda can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır.

Saldırının ardından, Alman yetkililerle temas edilerek vatandaşlarımızın ve diplomatik misyonlarımızın güvenliğinden Alman makamlarının sorumlu olduğu hatırlatılmış, Avrupa’daki Türk toplumunu tahrik amaçlı eylemlere müsaade etmemeleri gerektiği aktarılmıştır.

Hakan Fidan'dan çok net Gazze mesajı! "Bağımsız Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadelemiz sürecek" Hakan Fidan'dan çok net Gazze mesajı! "Bağımsız Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadelemiz sürecek"

Köşeye sıkışmış olan terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki Türk toplumunu huzursuz etmeye dönük eylemlerinin arttığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde bu provokasyonlar daha büyük olaylara dönüşmemiştir.

İlgili ülkelerden beklentimiz, terör örgütü destekçilerinin eylemlerine izin verilmemesi ve saldırganların bir an önce adalet önüne getirilmesidir”

Editör: Berfin Bitirim