Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

AB: Gazeteciler engelsiz bir şekilde çalışabilmeli

AA çalışanlarının Mısır'da gözaltına alınması konusunda yaşanan gelişmelerin yakında takip edildiği vurgulanan AB açıklamasında, "Tüm profesyonel gazeteciler engelsiz bir şekilde çalışabilmeli" denildi.

AB: Gazeteciler engelsiz bir şekilde çalışabilmeli

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, Birliğin, özgür ve çoğulcu basın ortamına önem verdiğini vurguladı.

“MESELEYİ TAKİP EDİYORUZ”

AB’nin meseleyi takip ettiğini aktaran Stano, bütün dünyada tüm profesyonel gazetecilerin engelsiz bir şekilde çalışabilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Stano, “Meseleyi takip ediyoruz. Tüm profesyonel gazeteciler engelsiz bir şekilde çalışabilmeli.” ifadelerini kullandı.

MISIR POLİSİ BASKIN YAPTI! NEREYE GÖTÜRÜLDÜKLERİ BİLİNMİYOR

Mısır polisi, 14 Ocak Salı günü Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyerek, 1’i Türk vatandaşı 4 çalışanı gözaltına almış ve bilinmeyen bir yere götürmüştü.

Ofise gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını kapatmış ve internet bağlantısını kesmişti.

AA’nın 4 çalışanının gözaltına alınması, başta ABD Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler olmak üzere, Gazetecileri Koruma Komitesi ve Uluslararası Gazetecilik Enstitüsü gibi kurum ve kuruluşlar tarafından kınanmıştı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri