Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ABD Başkan adayı: Müslümanları fişleyelim

ABD Başkan adayı: Müslümanları fişleyelim

Ioawa Eyaleti’nde partisi tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Trump, burada kendisine yöneltilen “Müslümanların kayıt altına alınmasını destekliyor musunuz?” şeklindeki soruya, “Kesinlikle bunu uygulamak isterim. Kesinlikle” diye cevap vermişti. Trump, Müslümanların sadece camilerde değil, değişik ortamlarda da kayıt altına alınabileceğini söylemişti.

KUDUZ KÖPEK BENZETMESİ
Cumhuriyetçiler Paris’teki saldırıların ardından Müslümanlara ve Suriyeli sığınmacılara yönelik söylemlerini sertleştirdi. Aynı partinin diğer başkan aday adayı Ben Carson da sığınmacılara “kuduz köpekler” benzetmesinde bulunmuştu. Perşembe günü katıldığı bir toplantıda, mülteciler konusunda konuşurken, “Şayet kuduz bir köpek komşundan çıkarak kapına dayanırsa o köpek hakkında muhtemelen iyi şeyler düşünmezsin. Ve muhtemelen çocuklarını ondan uzak tutarsın” sözlerini sarf eden Carson’un bu sözleri de tepkiyle karşılanmıştı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!