Son Dakika

ABD büyükelçiliğinin açılışı Kur’an-ı Kerim sesleri ile bastırıldı

ABD-İsrail işgali ortaklığında 14 Mayıs'ta açılışı yapılan ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği kutlamaları sırasında Kur'an-ı Kerim tilaveti veren bir müezzinin sesinin çevredeki diğer sesleri bastırdığı görüldü.

ABD büyükelçiliğinin açılışı Kur’an-ı Kerim sesleri ile bastırıldı

ABD-İsrail ortak işgali kapsamında Trump’ın kararıyla 14 Mayıs’ta ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması ve açılması sırasında Siyonist teröristlerin saldırılarında şehit edilen ve binlerce yaralıya aldırış etmeden kutlama yapan işgalcilerin eğlencesi, Kur’an-ı Kerim’in muazzam sesleriyle bölündü.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Filistin ve Müslümanların olan Kudüs’ü Siyonist yönetim İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı kapsamında 14 Mayıs tarihinde büyükelçilik açıldı.

Nekbe’nin yıldönümüne denk getirilen açılışta protesto düzenleyen savunmasız Filistin halkına ağır silahlarla saldırılar düzenleyen Siyonist teröristler, 62 Filistinliyi şehit edip binlercesini yaraladı.

Öte yandan ise bu katliama aldırış etmeyen Trump’ın küçük cadısı ABD’nin Kudüs Büyükelçiliğindeki programa katılarak güle oynaya açılış yaptı.

Açılış esnasında Kur’an-ı Kerim tilaveti veren bir müezzini ve açılışı kayda alan İsrail Knesset meclisi (Parlamento) üyesi Ahmed Tibi’nin kamerasına kutlama seslerinin bastırıldığı yansıyor.

Müezzinin okuduğu Kur’an-ı Kerim’in muazzam sesinin kutlamaları bastırmasının ise insanlık dramına kulak tıkayan ve hatta memnun olanların ise endişesine yol açtığı görüntülere yansıyor.

Daha sonra ise hoparlörlerle desteklenen Kur’an-ı Kerim sesine müdahale edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.