Son Dakika

ABD'de 8 milyon çocuk psikolojik sorun yaşıyor

ABD'de yapılan bir araştırmada, 6 ila 18 yaş grubundaki çocukların neredeyse 7'de 1'inin psikolojik problemler yaşadığı ve bu çocukların yalnızca yarısının tedavi gördüğü ortaya çıktı.
ABD'de 8 milyon çocuk psikolojik sorun yaşıyor

ABD'li araştırmacılar, 2016 Ulusal Çocuk Sağlığı Araştırması raporundaki verileri inceledi. Araştırma kapsamında 6-18 yaş grubundaki yaklaşık 46,6 milyon çocuğun ailesi kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı. 

Araştırma sonucunda, 7,7 milyon çocuğun, depresyon, anksiyete, dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi en az bir psikolojik sorun yaşadığı belirlendi.  Ayrıca, bu sorunları yaşayan çocukların sadece yarısının tedavi ya da terapi aldığı ortaya kondu. Araştırmanın sonuçları "JAMA Pediatrics" dergisinde yayımlandı. 

Yorumlar

Mevlüt Etme bulma dünyası. Onlar zalimlik ettikçe, en basit sıkıntılarda bile boğulacak hale geliyorlar. Ohh olsun demeye gönül razı değil ama işte... Rabbim ne büyük.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.