Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

ABD’den İran’a mesaj | Ön şartsız görüşmeye hazırız

ABD’den İran’a mesaj | Ön şartsız görüşmeye hazırız

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İranlı yetkililerle ön şartsız görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

İsviçre ziyaretinde konuştu

Avrupa turu kapsamında İsviçre’ye ziyaret gerçekleştiren Pompeo, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile bir araya geldi. Ticino kantonunun başkenti Bellinzona’daki görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Pompeo, İran’a, kaynaklarını kendi halkı için kullanma çağrısında bulundu. 

Hizbullah ve Suriye mesajı

Pompeo, İran’ın kaynaklarını kendi halkının temel ihtiyaçlarının karşılanması yerine Hizbullah ve Suriye için harcadığını belirterek, İran’ın Suriye’deki faaliyetlerinden dolayı 6 milyon insanın yerinden edildiğini ifade etti. 

Baskılar devam edecek

İran Cumburbaşkanı Hasan Ruhani’nin, uluslararası kararlar çerçevesinde ve saygılı bir şekilde masaya oturanlarla müzakerede bulunabilecekleri açıklamasına da cevap veren Pompeo, bu ülkeyle ön şartsız görüşmeye hazır olduklarını vurgulayarak, “(İran ile) Masaya oturmaya hazırız.” dedi. 

ABD’li Bakan Pompeo, ayrıca İran’a yönelik baskılarının devam edeceğini kaydetti.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri