Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ABD’den Kuzey Kore’ye yaptırım hazırlığı

ABD'den Kuzey Kore’ye yaptırım hazırlığı

ABD Kongresinin, “Hidrojen bombası denediğini” iddia edilen Kuzey Kore’ye yeni yaptırımlar getirecek tasarı üzerinde çalıştığı bildirildi.

ABD Kongresinde çoğunluğu elinde bulunduran Cumhuriyetçiler, Demokratların da desteğini alarak “Hidrojen bombası denediğini” iddia eden Kuzey Kore’ye yeni yaptırımlar getirilmesi için girişim başlattı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, Kongrede gazetecilere çalışmaları değerlendirdi ancak yaptırım getirecek tasarının ne zaman oylanacağına ilişkin tarih vermedi.

Meclisin azınlık lideri Demokrat Nancy Pelosi ise destek verecekleri tasarının büyük ihtimalle gelecek hafta oylanabileceğini belirterek, Kuzey Kore’ye yaptırım getirilmesini her iki partinin de güçlü şekilde desteklediğini bildirdi.

Bankalar hedefte

Söz konusu tasarıda, Pyongyang yönetiminin nükleer programını kolaylaştıran bankaların hedef alınması ve Kuzey Kore’nin yasa dışı eylemleriyle doğrudan ilişkili kişilerin ABD’deki varlıklarının dondurulmasının öngörüldüğü kaydedildi.

 

-”Vatandaşımızı koruma hassasiyetimiz operasyonları uzatıyor”

Etiketler