Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ABD’den üst üste gelen ‘yaptırım’ açıklamalarına Dışişleri’nden cevap!

ABD'nin Türkiye'ye yönelik olası yaptırımlarına ilişkin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır." cevabını verdi.

ABD'den üst üste gelen 'yaptırım' açıklamalarına Dışişleri'nden cevap!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD’den üst üste gelen ‘yaptırım’ açıklamalarına cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD’nin olası yaptırımlarına karşılık verileceğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Barış Pınarı Harekâtı’yla bağlantılı olarak ABD Hazine Bakanlığı ülkemize yönelik yaptırım hazırlığı içinde olduğuna dair bugün bir açıklama yapmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı başladığında ABD Yönetimine her seviyede bilgi aktarılmıştır. Bakanlığımız tarafından bugün yapılan basın açıklamasında da harekatın hedef ve kapsamı tüm açıklığıyla uluslararası kamuoyuyla paylaşılmıştır. Türkiye milli güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleriyle mücadele etmektedir ve bu mücadele kararlılıkla sürdürülecektir.

Buna karşı atılacak her adıma karşı tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.”

Kaynak : AA