Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AB’den Esed’e çağrı | Saldırılar sürerse yaptırımlar devam edecek

Avrupa Birliği, çocuk katili Esed'e ve destekçilerine, İdlib'de sivillere yönelik saldırıları durdurmaları çağrısında bulundu. AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, saldırılar durmazsa rejime yönelik yaptırımların devam edeceğini vurguladı.

AB’den Esed’e çağrı | Saldırılar sürerse yaptırımlar devam edecek

AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’nin kuzey batısında rejim güçleri ve müttefiklerinin son günlerdeki saldırılarında çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 35 kişinin yaşamını yitirdiğini, ateşkesin yeniden bozulduğunu ve bölgede 350 bin sivilin yerinden olduğunu belirtti.

Stano, İdlib’de sivilleri hedef alan hava saldırıları ve bombalamaları “kabul edilemez” olarak nitelendirerek, bu saldırılara son verilmesi çağrısında bulundu.

“AB, söz konusu şiddetli saldırılar devam ettiği müddetçe Esed rejimine yönelik yaptırımları sürdürecektir.” ifadelerini kullanan Stano, insani yardım koridorlarının oluşturulmasının önemine işaret etti.

Kaynak : AA