Son Dakika

ABD'yi vuran Irma kasırgasında 55 kişi öldü

Karayipler'in ardından ABD'nin Florida eyaletini de vuran Irma Kasırgası'nda 55 kişi öldü.

ABD'yi vuran Irma kasırgasında 55 kişi öldü

Karayipler ve Florida'da etkili olan Karayip kasırgasına ilişkin açıklama yapan Federal Acil Durum Yönetimi Dairesi'nin Müdürü Brock Long, eyalette Florida Keys adalar grubunda evlerin dörtte birinin yıkıldığını, yüzde 65'inin hasar gördüğünü bildirdi. Kasırgada 55 kişinin öldüğü duyuruldu.

Yaklaşık 90 bin kişinin Florida Keys ve Miami Beach'e geri döndüğü, eyaletin kasırgadan en fazla etkilenen bölgelerinde arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra gıda ve içme suyu yardımının sürdürüldüğü kaydedildi.

Irma nedeniyle ABD'nin Florida, Güney Carolina ve Georgia eyaletlerinde ölenlerin sayısının 18'e, Karayipler'de de 37'ye yükseldiği duyuruldu.

6,9 MİLYON HANEYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Florida, Georgia, Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Alabama'da 6,9 milyon haneye elektrik verilemediği, Florida'da 110 bin kişinin barınaklarda kaldığı da belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Irma'nın eyalet genelinde neden olduğu hasarı yerinde görmek için perşembe günü First Leydi Melania ile Florida'ya gideceğini açıkladı.

Irma kasırgası, ABD tarihinin en büyük tahliyesine yol açmış, Florida'da nüfusun yaklaşık üçte biri (6,5 milyon kişi) için zorunlu tahliye kararı alınmıştı.

ABD'de beklenen Irma kasırgası Florida'ya ulaştı! OHAL ilan edildi

Kuzey Carolina, Güney Carolina, Georgia ve Virginia eyaletlerinde de kısmen veya eyalet genelinde acil durum ilan edilmişti.

Yorumlar