Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Açlıktan ölen Suriyeli çocuklardan Ümmeti Muhammed’e mektuplar

Açlıktan ölen Suriyeli çocuklardan Ümmeti Muhammed’e mektuplar

“Allah çocuklarını korusun. Yanınızda tahin, ekmek, buğday, yağ varsa… Çünkü kardeşlerim açlıktan ağlıyor…Yiyecek bir şeyimiz yok”

Ey Ölüm Meleği, acele et ve ruhumu al ki artık cennette yemek yiyeyim. Ve ben çok açım.

Açlıktan ölen Suriyeli çocuklardan Ümmeti Muhammed’e mektuplar

İran, Rusya, Esed ve PKK’nın aynı anda saldırdığı Suriye’de açlıktan ölen çocukların, arkalarında bıraktığı mektuplar zamanın büyük kara lekesi olarak tarihe geçiyorlar.

Suriye’de DAEŞ bahanesiyle halkın üzerine yapılan saldırılar git gide artıyor. Pazar yerleri, okullar, doğumhaneler, çocukların saklanmak için toplandığı yerler öncelikli hedefler arasında olduğu için sıklıkla ve çocukların olduğu yerler vuruluyor. Ekmek fırınları, hastaneler ve insani yardım konvoylarını da hedef seçen Rusya, İran ve Esed’e bağlı bilirlikler su depolarına bile hava saldırısı düzenliyorlar.

Bombardımanlar sonrası cenazeleri almak ve yaralıları tedavi etmek için Şam kırsalındaki köye gelen devrimciler saldırılarda hayatını kaybeden Suriyeli kızın üzerinde bir not buldu. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan notta onu bulacak olan kişilere hitaben şu ifadeler yer alıyordu: ”Allah çocuklarını korusun. Yanınızda tahin, ekmek, buğday, yağ varsa… Çünkü kardeşlerim açlıktan ağlıyor…Yiyecek bir şeyimiz yok. Yapacak işimiz de yok’

Sosyal medyada paylaşılan başka bir mektubu ise Suriyeli bir kız öğrencinin yazdığı öğrenildi.

“Bu benim vasiyetimdir: Canım anneciğim, senden beni muhteşem kahkahalarımla hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım. Arkadaşlarıma de ki, o açlıktan öldü.

Ve sen abiciğim. Üzülme. Ama ikimizin birlikte “Biz açız” dediğimizi hatırla. Ey Ölüm Meleği, acele et ve ruhumu al ki artık cennette yemek yiyeyim. Ve ben çok açım.

Ve ey ailem, benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennette yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim.

İşte bu benim tabutum.”

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!