Son Dakika

Adım adım Zeytin Dalı Harekatı

TSK'nın Afrin'de terör örgütlerini temizlemek ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın...

Adım adım Zeytin Dalı Harekatı

Diriliş Postası

Fırat Kalkanı Harekatı ile sınır hattının terörden temizlenmesinin ardından, Afrin'e operasyon gündeme gelmişti. Adeta bir terör yuvasına dönüşen Afrin'in, terör örgütü PKK/PYD'den temizlenmesi için düğmeye basıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, 20 Ocak 2018 Saat 17:00'dan itibaren Afrin'deki terör örgütü unsurlarının temizlenmesi ve bölgede huzur ve istikrarın sağlanması amacıyla Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattı. 

İşte adım adım Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin'den son dakika gelişmeleri...

Afrin operasyonu başladı sırada Münbiç var!

Afrin operasyonunun sahada fiilen başladığını bunu Münbiç'in takip edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz." ifadelerini kullandı.


Türk Jetleri terör hedeflerini vuruyor! ÖSO birlikleri Afrin'e giriş yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçesinde terör örgütü PYD/PKK'ya ait gözlem noktaları ve çok sayıda hedefi vurdu.

İdlib'deki Anadolu Ajansı muhabirlerinin bildirdiğine göre, Türk savaş uçakları, Afrin'in Türkiye sınırı hattındaki Cinderis beldesine bağlı Celeme, Himdiye, Haclar, Freriye ve Tel Sellür köylerindeki PYD/PKK'ya ait gözlem noktaları ve hedeflerini bombaladı. 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 1. gün (20 Ocak 2018)

"Zeytin Dalı Harekatı" başladı!

Genelkurmay Başkanlığından, Afrin operasyonunun, "Zeytin Dalı Harekatı" adıyla, 20 Ocak 2018 Saat 17.00'dan itibaren başladığı bildirildi.


 "TSK, Afrin’de havadan harekata başlamıştır"

Başbakan Binali Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de terör örgütü unsurlarını yok etmek için havadan harekata başladığını açıkladı.


Rahat durun dedik durmadılar!

Uşak'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonuna ilişkin açıklamada bulundu. Terör örgütlerinin sınırlarımıza taciz etmek istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi Afrin'de rahat durun dedik durmadılar. Sınırlarımızı zorlamaya teşebbüs etmeyin dedik dinlemediler." dedi.


Hükümetten "Zeytin Dalı Harekatı" açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Afrin'deki terör örgütü unsurlarının temizlenmesi için başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" na ilişkin, "Bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil, DEAŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerine karışı başlatılmış bir harekattır." ifadelerini kullandı.


3 ülkenin büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD, İran ve Rusya büyükelçilik misyon şefleri Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Afrin'deki son gelişmelerle konusunda bilgilendirildi.


TSK, 113 PYD/PKK hedefinden 108'ini vurdu

TSK, 18.30 itibariyle belirlenen 113 PYD/PKK hedefinden 108'ini vurdu. Hastanelere getirilen ölü ve yaralıların tümünün PYD/PKKlı olduğu öğrenildi.


TSK: 72 uçak hazırlık için üslerine döndü

TSK'dan Afrin'deki terör örgütü unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan ikinci açıklamada, harekâta katılan 72 uçağın müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine geri döndüğü belirtildi.


Suriye'ye nota verildi

Türkiye, Afrin'de terör örgütü unsurlarının temizlenmesi, bölgede barış ve istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı hakkında Suriye’nin İstanbul Başkonsolosluğu'na nota verildi.


Kara unsurlarımız devreye girecek

Başbakan Yıldırım ve MHP lider Bahçeli, ortak basın toplantısı düzenledi. Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk aşamasının TSK hava unsurlarıyla gerçekleştirildiğini, hedeflerin tamamına yakının tahrip edildiğini belirten Yıldırım, "Yarın gelişmelere göre kara unsurlarımız da devreye girecek." dedi.


Harekatın tek hedefi teröristlerdir

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Afrin'de terör örgütü unsurlarının temizlenmesi için düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Uluslararası hukuka uygun olan harekatın tek hedefi terör örgütleri ve teröristlerdir." dedi.


Topçu birlikleri PKK/PYD hedeflerini vuruyor

Afrin'deki terör örgütü unsurlarını temizlemek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler, PKK/PYD'nin işgal ettiği alanlara top atışları gerçekleştirdi.


"Afrin'i vuruyoruz ses yine anamuhalefetten geliyor"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harekatına ilişkin açıklamalarını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Kılıçdaroğlu'nun güvenlik amacıyla yapılan her operasyona karşı çıktığını belirterek, "Afrin'i vuruyoruz ses yine anamuhalefetten geliyor" dedi.


 Suriye'ye komşu ülkelere "Zeytin Dalı Harekatı" bilgilendirmesi

Dışişleri Bakanlığı, Ürdün, Irak, Lübnan, Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan büyükelçilerini bakanlığa çağırarak Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgilendirmede bulunacak.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 2. gün (21 Ocak 2018)

Türk savaş uçakları, terör hedeflerini vurdu

TSK, Afrin'de terör örgütü unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrar ve barışın sağlanması amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, sabah saatlerinde Türk jetleri, terör hedeflerini vurdu.


Kara harekatı 11:05'te başladı

Başbakan Yıldırım, Afrin'de terör örgütü unsurlarının temizlenmesi, bölgede barış ve istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, saat 11:05'te Gülbaba mevkiinden kara harekatının başladığını açıkladı.


TSK kara unsurları ÖSO'yla birlikte Afrin içinde ilerliyor

TSK, Afrin'deki terör örgütü unsurlarını temizlemek ve sınır güvenliğini sağlamak amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, ÖSO güçleriyle terör örgütü PYD/PKK işgalindeki bölgenin yaklaşık 5 kilometre içine girdi.


Dakika dakika Zeytin Dalı Harekatı:

17:35 - ÖSO 3 köyü terör örgütü PYD/PKK'dan geri aldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğiyle Afrin'de ilerleyen Özgür Suriye Ordusu, 25 köyü terör örgütü PKK'dan aldı. Harekatta, 25 PKK'lı terörist öldürülürken, 3 terörist de Feyleki Şam grubu tarafından esir alındı.


17:49- Afrin kırsalindaki Kurnu ķöyü de terör örgütü PKK'dan alındı, devrimciler Afrin'e doğru adım adım ilerliyor


Zeytin Dalı Harekatı'nda 3. gün (22 Ocak 2018)

00:08 - Suriye geçici hükümetine bağlı savunma bakanlığı, Münbiç ve Afrin operasyonlarına başlandığını resmen açıkladı.

02:52 - ABD Savunma Bakanı Mattis, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var. Hava saldırısı yapmadan önce bunu yapacaklarına dair bizi uyardılar” dedi.


09:38 - Topçu birlikleri, PKK/PYD hedeflerini vurdu

Afrin’de terör örgütü unsurlarını temizlemek ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla TSK tarafından, başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında topçu birlikleri, terör örgütü hedeflerine yoğun top atışı gerçekleştirdi.

11:03 - Afrin'deki terör unsurlarını temizlemek ve bölgede istikrarı sağlamak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sınırdaki birliklere ara ara askeri araç takviyesi yapılıyor.

11:07 - İçişleri Bakanlığından, Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik sosyal medyadan terör propagandası yapan 24 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

11:56 - 'Ülkemizin terörle mücadelesi tüm dünyaya örnek olmalı'
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Zeytin Dalı Harekatı'nın bölgedeki Türk, Türkmen, Kürt ve Arapların huzur ve güvenliği için uluslararası hukuk normları çerçevesinde yapılan meşru bir operasyon olduğunu belirterek, "Ülkemizin terörle mücadelesi tüm dünyaya örnek olmalı." ifadesini kullandı.

TESK olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini vurgulayan Palandöken, operasyonun tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam etmesi gerektiğini bildirdi.

Türkiye'nin, Suriye ya da başka bir ülkenin toprağında gözünün olmadığına dikkati çeken Palandöken, "Sınırlarımızın yanı başında bir terör koridorunun oluşmasına geçit verilmemelidir. Ülkemizin güvenliği için her türlü tedbiri almak en doğal ve meşru hakkımızdır. Ülkemizin terörle mücadelesi tüm dünyaya örnek olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

12:11 - “PYD, bölgedeki emperyal hayaletlerin çıkarları için çalışan bir çete” 

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, PYD/PKK'nın bölgedeki emperyal hayaletlerin çıkarları için çalışan bir çete yapılanması olduğunu belirterek, "Türkiye emperyal siyasetin uzantısı olarak bölgedeki herkes için; başta Kürtler olmak üzere Araplar, Acemler, Türkmenler hepsi için bir tehdit olan bu yapıya karşı bir harekata girişti." dedi.

12:22 - "Afrin harekatı ABD’nin YPG stratejisini boşa çıkaracak" 

TSK’nın “Zeytin Dalı Harekatı”nın ABD’nin Suriye politikasını zor durumda bırakacağını belirten SETA Genel Koordinatörü Altun, “Bu durum ABD’nin YPG’yi PKK’dan ayrı tutma stratejisini boşa çıkaracak” dedi.


12:47 - "Harekatın ekonomiye etkisi son derece sınırlı"

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yarımcısı Şimşek, Afrin'de terör unsurlarını temizlemek için başlatılan harekatın ekonomiye etkisinin son derece sınırlı olduğunu söyledi. Şimşek, "Yatırımcılara mesajım, onlar rahat olsunlar, bu sınırlı ve etkili bir harekat. İnşallah kısa sürecek." dedi.


12:50 - Afrin'deki terör hedeflerine top atışları yapılıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'deki terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyonların sürdüğü bölgeye Kilis'ten top atışları yapılıyor.

12:55 - Rusya'dan açıklama: Suriye'nin toprak bütünlüğü hayati önem taşımaktadır. Fransa'nın BMGK çağrısı taraflı ve çifte standarttır.14

14:01 - Afrin'in batısında 4 önemli tepe Türkiye destekli devrimciler tarafından PKK'dan alındı.

14:16 - Türkiye destekli devrimciler Azez'în batısında  son derece stratejik bir bölge olan Birsaye dağında taaruza geçti.

14:21- PYD/PKK Kırıkhan'a havan mermisi attı: 1 ölü, 2 yaralı

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Hatay'ın Kırıkhan ilçesine havan mermisi atılması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. İlçeye bağlı Kaletepe Mahallesi'ne havan mermisi düştü.  

Suriye sınırına yakın olan bölgeye itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

PYD/PKK'lı teröristlerce düzenlendiği belirtilen saldırıda 1 kişi öldü, yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

14:30 - TSK Azez'e operasyon başlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zaytin Dalı Harekatı'nda Afrin bölgesinin doğusundaki Azez'e operasyon başlattı.

14:57 - Terör örgütü PYD, DAEŞ'li esirleri TSK ve ÖSO'ya karşı kullanacak

TSK'nın Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede büyük zarar gören terör örgütü PKK/PYD, Afrin'de esir tuttuğu DAEŞ'li teröristleri, TSK ve ÖSÖ’ya karşı savaşmaları şartıyla serbest bıraktı.

15:09 - İngiltere Başbakanlığı'ndan, "Türkiye’nin kendi sınırlarının güvenliği konusundaki meşru çıkarını tanıyoruz." açıklaması yapıldı.

15:25 -  Devrimciler Birsaye dağında 10 PKK'lı teröristi esir aldı

15:29 - Hainler Kilis'e roketli saldırı düzenledi!

Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca saat 15.00 sıralarında art arda ateşlenen roketlerden biri Kazım Karabekir Mahallesi'nde bir binanın çatısına isabet etti. Diğer roketler ise binanın yakınındaki yürüyüş yoluna ve boş alana düştü ancak patlamadı.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri çevre güvenliğini sağladı. Can kaybı ya da yaralının bulunmadığı olayda binada hasar oluştu.

Saldırının ardından sınırda konuşlu topçu birliklerince teröristlerin bulunduğu mevziler Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı.

16:04 - ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik bir açıklama yaptı. Tillerson, yaptığı açıklamada Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini gidermeyi hedeflediklerini söyledi.

16:05 - Başbakan Yıldırım: Harekatta şu ana kadar asker kaybımız yok

Başbakan Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Yıldırım, "Şu ana kadar herhangi bir asker kaybımız yoktur." dedi.

16:23 - Dışişleri Bakanlığı'ndan "Afrin pazarlığı" iddialarına yanıt

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, terör unsurlarını temizlemek ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın Afrin ile sınırlı kalacağı yönünde Rusya'ya taahhüt verildiği iddiasını yalanladı.
 

16:34 - Zeytin Dalı Harekatı'nda son durum: Türkiye destekli devrimciler adım adım Afrin merkezine ilerliyor


16:58 - TSK unsurları Burseya Dağı'nı ele geçirdi

Zeytin Dalı Harekatı'nda Azez'den ilerleyen TSK unsurları, Afrin'in stratejik önemdeki Burseya Dağı'nı ele geçirdi.

17:13- Afrin'den Kilis'e bir roket daha atıldı!

Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından, terör örgütü PKK/PYD, Türkiye’nin sınır bölgesindeki Kilis’e roketli saldırı düzenledi.

Kilis'e saat 15.00 sıralarında 3 roket daha atılmıştı.

18:54 - Hatay'daki merkezi ziyaret ederek Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde terör örgütlerinin huzuru bozacak eylemlerine engel olunduğunu vurgulayan Orgeneral Akar, "Hem ülkemiz için hem de bölge için amacımız istikrarın ve barışın sağlanması." ifadelerini kullandı.

19:55 - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bu harekatta tek hedef PKK, KCK, PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütleridir." dedi.

23:11 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Gülbaba Köyü'nün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir askerimiz şehit düştü.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 4. gün (23 Ocak 2018)

00:52 - Türkiye destekli ÖSO unsurların Halep'in doğusunda Tuveys ve Eble'ya kırsalında PKK'lı 12 teröristi öldürdü.

00:56 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans aracılığıyla Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bölgedeki, Genelkurmay'daki ve KKK'deki komutanlardan bilgi aldı.

09:00 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında topçu birlikleri, Afrin'deki PKK/PYD'li teröristlere yönelik yoğun top atışlarında bulundu. Çok sayıda terör hedefi imha edildi.

11:35 - Topçu birlikleri terör hedeflerini ateş altına aldı

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK'nın topçu birlikleri, terör örgütü PKK/PYD'nin Afrin'deki mevzilerini ateş altına aldı. 


12:04 - Hükümetten Meclis'e "Zeytin Dalı Harekatı" brifingi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’de terörist unsurların temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanmasına amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na ile ilgili Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli haftaya salı günü Meclis'e bilgi verecek.


12:10 - Külliye'de kritik "Afrin zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Güvenlik Değerlendirme Toplantısı başladı. Toplantının ana gündem maddesi Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekatı.


13:07 Obüsler Burseya Dağı'ndaki terör hedeflerini ateş altına aldı.

Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK'ya bağlı topçu birlikleri, Burseya Dağı'ndaki terör örgütü PKK/PYD hedeflerini ateş altına aldı. 10'a yakın noktanın vurulduğu bildirildi. 


13:55 - Feyleki Şam grubu Afrin kırsalında Admanlı köyünü PKK'dan aldı ve operasyon sırasında öldürülen çok sayıda PKK'lı teröristin görüntülerini yayınladı. Muhalifler Afrin'e doğru adım adım ilerliyor.


14:05 - Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteğiyle ilerleyen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Hammam Köyü'nde bir şehit verdiğini açıkladı.


14:32 - ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK'nın desteğiyle Afrin'in batısındaki El Hammam köyünü ve çevre tepeleri teröristlerden arındırdı.


14:45 - Zeytin Dalı Harekatı'nda bir üsteğmen şehit oldu 

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 4. günde Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta şehit oldu.


15:00 - "Operasyon sadece terör örgütlerine karşı yapılmaktadır"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Güvenlik Değerlendirme Toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Terörist unsurlarla sivil halkı ayırt etme konusundaki hassasiyetin en üst düzeyde olduğunu belirten Kalın, "Operasyon, herhangi bir etnik gruba değil, sadece terör örgütlerine karşı yapılmaktadır." dedi


15:26 - Türkiye destekli devrimciler Afrin'in kırsalında Ömer Uşağı köyünü PKK'dan kurtardı. 


15:52 - ÖSO tugay komutanı Azad Şabo, Afrin halkının terör örgütlerinden kurtulacağı günü iple çektiğini ifade etti, “Afrin'i özgürleştirmek için geliyoruz. Halkımız rahat olsun, bizler bölgemizi terör örgütünden kurtarmak için geliyoruz” dedi.


16:21 - Milli Savunma Bakanı Canikli, Zeytin Dalı Harekatı'nda, Afrin'de ve diğerlerinde yeni bir destan daha yazılacağını belirterek, "Bu, tam anlamıyla terörün temizlenmesi, ortadan kaldırılması harekatıdır. Türkiye'nin güvenliğini ciddi anlamda tehdit eden ve risk taşıyan bu terör yuvalarının, terör yapılarının ortadan kaldırılması operasyonudur." ifadelerini kullandı.

16:33 - Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK'lı teröristler tarafından saat 16.10'da ateşlenen roket, üç katlı bir evin çatısına isabet etti. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı saldırıda evin çatısında ve çevrede park halindeki bazı araçlarda hasar oluştu. 

Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, "Suriye tarafından ilimize bir roket mermisi atıldı. Herhangi bir can kaybı ve yaralı yoktur. Ekiplerimiz olay yeri çalışmalarını derhal başlatmıştır." denildi. 


16:58 - Terör koridorunu başlarına yıkacağız

Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, asıl amacın bölgede yaşayan masum ve sivil insanları terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak olduğunu belirterek, "Her ne pahasına olursa olsun bölgede oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu başlarına yıkacağız." dedi.


 

18:04 - Suriye'nin Afrin ilçesine başlatılan harekat kapsamında terör örgütlerinden kurtarılan Şenkal köyüne siviller sevinç gözyaşları içinde dönmeye başladı. Çocuklarıyla köyüne geri dönüşüyle duygulanan Ayşe Mahmud, "Allah Türkiye'den de Recep Tayyip Erdoğan'dan da ÖSO'dan da razı olsun" dedi.


19:27 - Terör örgütü PKK/PYD'nin işgali altındaki Afrin'den Hatay'ın Hassa ilçesine yönelik yapılan roketli saldırıda can veya mal kaybı yaşanmadı.


19:45 - Terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PKK/PYD'li teröristlerle sağlanan sıcak temasta yaralanan Piyade Uzman Çavuş Muratdağı kaldırıldığı hastanede şehit oldu.


20:27 - Pentagon Suriye'nin kuzeydoğusundaki PKK/PYD/YPG'li teröristlerin Afrin'e hareketi durumunda ABD'nin desteğini kaybedeceğini açıkladı.


20:32 - Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Çorlu İlçe Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan kahraman askerlerimiz için kurban kesti.


20:39 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye’nin Afrin'de terör unsurlarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında görüş alışverişinde bulundu.


21:08 - Hollanda Parlamentosu'nda Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Zijlstra, Türkiye'nin PKK/PYD/YPG'ye yönelik mücadelesinin yasal olduğunu belirtti, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var" dedi.


21:59 - Kahraman Türk askerinin zorlu hava koşullarına rağmen Afrin'de başarıyla yürüttüğü operasyona değinen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "DEAŞ dahil, YPG dahil, PKK dahil tüm teröristler hak ettikler cevabı alacaklar ve döktükleri kanın hesabını verecekler." dedi.


22:17 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki son gelişmeler ve Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonla görüştü. 


22:51- Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'li teröristin öldürüldüğü bildirildi.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 5. gün (24 Ocak 2018)

03.52 - Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile telefonda görüştü. Katar, Zeytin Dalı Harekatı'na desteğini yineledi.


09:15 - Zeytin Dalı Harekatı'nda 8 terörist öldürüldü 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, bölgedeki birliklere saldırı amacıyla sızmak isteyen 8 terörist öldürüldü.


09:42 - Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik sosyal medya paylaşımlarıyla terör örgütü PYD/PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 150 kişiden 11'i tutuklandı.


11:41 - Afrin'e tank ve zırhlı personel taşıyıcı sevkıyatı sürüyor 

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesine askeri sevkıyat devam ediyor.

Türkiye'nin çeşitli illerinden Hatay'a gönderilen tank ve zırhlı personel taşıyıcılar, birliklere takviye amacıyla sınır hattına yönlendirildi.

Askeri araçlardan bazıları, huduttaki son kontrollerin yapılmasının ardından Afrin'e sevk edildi.


14:22 - "Afrin operasyonunda 214 hedef vuruldu"

TSK tarafından Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, operasyonun planlandığı şekilde devam ettiğini belirterek, 214 hedefin etkisiz hale getirildiğini söyledi.


15:02 - Türk savaş uçakları Afrin'de 6 PKK kampını imha etti

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk savaş uçakları, Afrin'de 6 PKK kampının imha etti.


17:15 - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'ın Afrin için 30 kilometrelik 'güvenli hat' önerisi yaptığını açıkladı. Tillerson da "Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemeyiz" dedi.


18:51 - Suriye'nin Afrin bölgesinden terör örgütü PKK/PYD tarafından Kilis'teki bir camiye roketatarlı saldırı yapıldı, o esnada camide bulunan cemaatten 2'si ağır 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

19:18 - Afrin'de 47 terör hedefi imha edildi
 

Afrin'in terör örgütlerinden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında havalanan 27 adet Türk savaş uçağının 47 terör hedefini yerle bir ettiği belirtildi.


22:39 - ABD’nin özel teröristleri esir alındı

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında öldürülen ve gözaltına alınan teröristler arasında ABD’nin özel olarak eğittiği ve PKK’ların övünerek propagandasını yaptığı sözde özel birlik “YAT” isimli çete birkaç saat içinde bozguna uğradı.


22-56 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde, terörle mücadele çerçevesinde PKK/PYD/YPG'ye ABD'nin silah desteğine son vermesi gerektiği uyarısını yineledi.


 23:10 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü. Görüşmede Suriye’deki son gelişmeler ve Türkiye’nin Afrin’de terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 6. gün (25 Ocak 2018)

09:10 - Afrin bölgesinde ilerleyen komandolar, teröristlere ait bazı mevzileri de kontrol altına aldı.

11:22 -  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın Afrin'deki mevzilerine Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), obüs ve top atışları yapılıyor.


12:35 - TSK ve ÖSO'nun yakaladığı PYD/PKK'lı 7 teröristten 3'ü tutuklandı, 4'ünün işlemleri sürüyor


12:40 - Başbakan Yıldırım: 300'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi

Terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan bölgelerin kaos ve karışıklıktan korunacağını vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Bugün 6'ncı gündeyiz. Oradaki kardeşlerimizi canından bezdiren terör örgütünün 300'den fazla elemanı etkisiz hale getirilmiştir.” dedi.


13:46 - TSK: Zeytin Dalı Harekatı'nda en az 303 terörist öldürüldü

Türk Silah Kuvvetleri’nden Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin yapılan açıklamada, en az 303 teröristin öldürüldüğü, 6 hedefin ise imha edildiği belirtildi.


14:20- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orgeneral Akar'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ı kabul etti. İkili, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nı değerlendirecek.


16:10 - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD somut adımlar atmalı

ABD'nin güvenli bölge önerisine yanıt veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bunların görüşülmesinden önce güvenin yeniden tesis edilmesi gerektiğini ve bunun için de ABD'nin somut adımlar atması gerektiğini söyledi.


16:43 - Rusya’dan ABD'ye bir Suriye tepkisi daha verildi. Kremlin, ABD'nin Suriye'deki stratejisinin ülkeyi bölme amaçlı olduğunu belirtti.


17:34 - Türkiye'den AB'ye Afrin cevabı: Her türlü saldırıya cevap veririz!

AB Bakanı Çelik, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilci Mogherini'nin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Son derece endişeliyim. DAEŞ'le mücadele yoğunlaştırılmalı" açıklamasına cevap verdi. Çelik, sınırımızdaki tacize müsamaha gösterilmeyeceğini belirterek, "Terör örgütleri arasında seçim yapmaktansa bize saldıran her terörist gruba cevap veririz." dedi.

 

17:58 - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır güvenliğimiz ve Suriye'deki iç savaşa dur demek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için 200 komando Bingöl'den bölgeye gitti. Komandolarımız, Afrin'de terör faaliyeti yürüten PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'e yönelik başlatılan harekata katılmak üzere Bingöl Havalimanı'nda düzenlenen törende dualarla uğurlandı.

18:30 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TSK tarafından 6. gününde başarıyla sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nın Hatay’daki Merkezi’ne gitti. Burada denetimlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmetçiğe hitap etti.

18:43 - Suriye'deki farklı görüşlü ve kökenli birçok kişi ideolojilerini bir kenara bırakarak vatanlarının Esed/Hamaney, DAEŞ, PKK/PYD/YPG ve diğer irili ufaklı terör yapılanmalarından temizlemek için ÖSO çatısında birleşti.


20:04 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, gün içerisinde Afrin'deki terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen hava harekatıyla PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'e ait 25 hedefin imha edildiği bildirildi. Öte yandan açıklamada en az 306 teröristin öldürüldüğü vurgulandı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 7. gün (26 Ocak 2018)

09:00 - Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, Afrin'de terör unsurlarının yok edilmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 343 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Öte yandan açıklamada 23 terör hedefinin imha edildiği vurgulandı. 


 10:59 - Afrin gazilerimizin sağlık durumu iyi

Sağlık Bakanı Demircan Zeytin Dalı Harekatı’nda gazi olan 130 askerimizden 82’sinin taburcu olduğunu ifade etti, tedavi gören askerlerimizin ise sağlık durumunun ağır olmadığını vurguladı.


11.05 - CHP yine algı operasyonuna başladı

AK Parti Sözcüsü Ünal, CHP'nin, Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK ile birlikte mücadele eden ÖSO'yu, terör örgütü DAEŞ ile ilişkilendirerek algı operasyonuna başladığını söyledi. Ünal, "Şunu bilmeleri gerekiyor ki eğer DEAŞ'ın müttefikini arıyorlarsa DEAŞ'ın müttefiki PYD'dir." dedi.


11:35 - TSK, terör hedeflerini vurmaya başladı

Afrin'de terör unsurlarını temizlemek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK, Kilis Gülbaba Karakolu yakınlarında belirlenen terör hedeflerine yönelik hava bombardımanına başladı.


12:14 - Topçu birlikleri terör hedeflerini ateş altına aldı

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK'ya bağlı topçu birlikleri, bölgedeki terör örgütü PYD/PKK hedeflerini ateş altına aldı.

15:05 - Terör örgütü PYD/PKK'dan Reyhanlı'ya roketli saldırı

Terör örgütünün işgali altındaki Afrin'den ateşlenen roket, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde boş bir alana isabet etti.


16:06 - Afrin'deki terör örgütü PYD mevzileri obüslerle vuruluyor 

TSK tarafından sınırlarımızdaki terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'deki terör mevzilerine obüs atışları yapılıyor.


16:37 - Gittiği yere kadar gideceğiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, TSK'nın Afrin'de terör unsurlarını temizlemek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Sivillerden endişe ediyoruz da fazla uzamasın" açıklamasını yapan ABD'ye sert tepki göstererek, "Gittiği yere kadar gideceğiz tükendiği yere kadar gideceğiz." dedi.


17:35 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Theresa May Afrin'i görüştü 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile telefon görüşmesinde Zeytin Dalı Harekatı’nda sivil halkın zarar görmemesi için azami özen gösterildiğine değindi.


20:08 - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile özel uçakla Şanlıurfa'ya geldi.


21:52 - Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Afrin bölgesinden PKK/PYD'li teröristlerce atılan 2 roket Kırıkhan'ın sınır mahallelerinden Yalangoz ve İncirli'deki boş alana, 1 roket ise Reyhanlı ilçesinde Bükülmez Mahallesi yakındaki araziye düştü.


23:58 - Afrin halkına seslenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSÖ) içindeki Kürt birliği, halkın üzerindeki PKK/PYD zulmünü kaldıracaklarını belirterek, "Afrin'deki halk bizim kardeşimizdir." açıklamasını yaptı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 8. gün (27 Ocak 2018)

10:02 - TSK'dan "Afrin" açıklaması: 394 terörist öldürüldü

TSK, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 394 teröristin öldürüldüğünü, 340 terör hedefinin imha edildiğini açıkladı.

11:59 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Ali Bekki Köyü'nü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.


13:05 - Terörün başını ezinceye kadar operasyon sürecek

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, bölgede terörün başını ezinceye kadar faaliyetlerin süreceğine dikkat çekerek, "Asla ve asla güney sınırlarımızda bir terör kuşağının oluşmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.


12:48 - Hepsinin üzerinden silindir gibi geçeriz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasımpaşa tüneli açılış töreninde konuştu. "İstiklalimize ve istikbalimize kasteden hiç kimsenin de gözünün yaşına bakmayız." diyen Erdoğan "FETÖ, DAEŞ, PYD/PKK/YPG hangi farklı isimlerle karşımıza çıkarsa çıksınlar fark etmez. Hepsinin üzerinden silindir gibi geçeriz." dedi


15:18 - Afrin'de, terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki alanlardan saat 15.00 sıralarında Kilis şehir merkezine atılan roket, 7 Aralık Mahallesi'nde 5 katlı binanın çatısına isabet etti. Bu sırada evde bulunan 2 kişi yaralandı.


15:26 - TSK tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında topçu birliklerinin terör mevzilerine atışları sürüyor.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 9. gün (28 Ocak 2018)

09:32 - Afrin Harekatı'nda 484 terörist öldürüldü

TSK, Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 484 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Terör örgütlerine ait çok sayıda hedefin de imha edildiği bildirildi.

10:21- Stratejik Burseya Dağı'nda yoğun çatışmalar başladı!

Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK ve ÖSO ile terör örgütü PYD/PKK arasında Afrin'in kuzeydoğusunda stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nda yoğun çatışma çıktı.

11:10 Terör hedefleri havadan ve karadan ateş altına aldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'de terör unsurlarını temizlemek ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis-Hatay hudut hattında tespit edilen terör örgütü PYD/PKK hedefleri savaş uçakları ve Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı.

11:49 - Burseya Dağı'ndaki terör hedefleri karadan ve havadan vuruluyor
 
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Burseya Dağı'nda terör örgütüne ait kule, mevzi ve hedefler, çeşitli üslerden havalanan savaş uçaklarınca bombalandı. Tankçı ve topçu birlikleri de bölgeyi yoğun ateş altına aldı. Komando birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu askerleri ise belirlenen hedeflere doğru ilerliyor.
 
13:30- Suriye'nin Afrin bölgesinde Burseya Dağı'nda şiddetli çatışma sesleri duyuluyor. Öğlene doğru bombardımanın şiddeti azalırken, komando birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu askerlerinin belirlenen hedeflere ilerlemeye başlamasının ardından yoğun çatışma sesleri duyulmaya başlandı.
 
14:11 - Sabah saatlerinden bu yana TSK ve ÖSO ile terör örgütü PYD/PKK arasında yoğun çatışmaların yaşandığı, stratejik öneme sahip Burseya Dağı PKK'lı teröristlerden temizlendi. Çatışmalarda çok sayıda PKK'lı terörist öldürüldü. 
 
15:34 - TSK'dan Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Burseya Dağı ele geçirilmiştir. Bölgenin teröristlerden temizlenmesi faaliyetleri sürdürülmektedir." ifadelerine yer verildi.
 
16:27 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinin karşısındaki Afrin kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, TSK'ye ait savaş uçakları, helikopterler ve topçu birliklerince vuruluyor. Çok sayıda savaş uçağı ve helikopterin sınır hattındaki uçuşu sürerken, sınır ötesindeki bazı noktalardan dumanların yükseldiği görüldü. 
 
17:21 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ÖSO, Burseya Dağı'nın yakınındaki Kastal Cundi köyünü terör örgütü PKK'dan temizledi. 
 
18:16 - Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Afrin bölgesinden PKK/PYD'li teröristler tarafından atılan roket, Fidanlık Mahallesi'ndeki bir evin bahçe duvarına düştü.
 
19:28 - Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan, ebediyete uğurlandı.

21:52 - Zeytin Dalı Harekatı'nın 9. gününde yürütülen operasyon hakkında Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı, öldürülen toplam terörist sayısının 557'e çıktığı kaydedildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 10. gün (29 Ocak 2018)

10:30 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 597 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Operasyon kapsamında terör örgütlerine ait 44 hedefin imha edildiği bildirildi.

10:45  - Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine aralıklarla top atışı gerçekleştiriliyor.

12:11 - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'nin Azez bölgesine askeri araç sevkiyatı yapıldı.
 
13:16 - Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait savaş uçakları ve topçu birliklerince vuruluyor. 
 
14:51 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nı yöneten 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, Burseya Dağı'nda Türk askerlerini ziyaret etti.
 
15:24 - Afrin'deki terör örgütü mevzilerinden saat 14.30 sıralarında atılan roket, Öncüpınar Mahallesi'ndeki zeytin bahçesine düştü. Can kaybı ya da yaralananın bulunmadığı saldırıyla ilgili polis ekipleri, olay yeri incelemesi yaptı.

15:33 - Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Afrin bölgesinden terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca atılan roket, Tayfur Sökmen Caddesi'ndeki bir iş yerinin duvarına düştü.

Patlama nedeniyle iş yerinde ve bir otomobilde hasar meydana geldi. İlk belirlemelere göre yaralananın olmadığı olay nedeniyle bölgeye çok sayıda güvenlik gücü ile itfaiye aracı sevk edildi.

16:28 - Afrin'in batısındaki Racu belde merkezinin güneyindeki 915. Tepe'ye yönelik sabah saatlerinde başlayan operasyon sayesinde belde çevresinde terör örgütü PYD/PKK'ya karşı tüm hakim noktalar kontrol altına alındı. 

Öğle saatlerinde teröristlerden arındırılan 915. Tepe'nin alınması ile harekatın 10. gününde Afrin'in beş beldesinde 15'i köy, biri köy altı yerleşim ile 5'i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 nokta örgütten kurtarılmış oldu. 


18:20 - Kahraman askerlerimizin Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlattığı operasyonunun 10. gününde başarıyla sürdüğü ve terör hedeflerinin karadan havadan yoğun ateş altına alındığı görüldü.
21:14 - TSK tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde icra edilen “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında 19 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütü mensubu öldürüldü. Harekâtın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısı 616'ya yükseldi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 11. gün (30 Ocak 2018)

09:45 Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısının 649'a yükseldiği bildirildi. 3 hedefin imha edildiğinin belirtildiği açıklamada, şu bilgiler verildi: "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 33 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 649 olmuştur."


11:06 - PKK/PDY'li teröristlerce Afrin'den atıldığı belirlenen roket, Kilis'in bir mahallesindeki zeytinliğe isabet etti, olayda can veya mal kaybı yaşanmadı.
11:44 -  Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde TSK destekli ÖSO birlikleri bölgede stratejik öneme sahip bin rakımlı tepeyi teröristlerden tamamen temizleyerek kontrolü sağladı.
11:50 - Türkiye destekli devrimci güçler Roca beldesi yakınlarındaki Halil köyünü terör örgütü PKK/PYD'den kurtardı.
14:10 - Genelkurmay’dan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklama yapıldı. Bir süredir harekatın meşruiyetinin sorgulanmasını hedefleyen dezenformasyona yönelik kasıtlı bazı yayın ve faaliyetlerin görüldüğü vurgulanan açıklamada Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristlerin hedef alındığı bildirildi.
15:30 - Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Genel Kurulunda Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu. Harekatın planlandığı gibi başarıyla sürmekte “Bu operasyon ne kadar sürecek diye soruyorlar. Bölge terörden tamamen temizlenene kadar operasyon devam edecek” ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 12. gün (31 Ocak 2018)

09:05 - Farklı birliklerden gönderilen aralarında zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), zırhlı muharebe aracı (ZMA) ve tanklardan oluşan konvoy, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sabah saatlerinde kent merkezine ulaştı.

09:45 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrar ile barışı sağlamak amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/PKK'dan temizlenen Kastel Cündo köyünde örgüte ait yerin 4 metre altında tünel ağı ve sığınaklar ortaya çıkarıldı. 

10:04 - Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK), Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrar ile barışın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, harekatın başlangıcından 712 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

10:42 - Radar tespit sistemleri aracılığıyla Afrin'de belirlenen PYD/PKK hedefleri, sınırda konuşlu birlikler tarafından Fırtına obüsleriyle aralıklarla vuruldu. Top atışlarının ardından yükselen dumanlar, sınırın Kilis tarafından da görüldü.

Bu arada Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen 18 araçlık konvoy, güvenlik önlemleri altında Kilis'e ulaştı.

12:00 - Hatay'ın Hassa ve Reyhanlı ilçesi karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) savaş uçakları ve topçu birliklerince ateş altına alındı.

12:07 - TSK ve ÖSO birlikleri Afrin'deki Beyobası köyünü PYD/PKK terör örgütünden temizledi

12:50 - Kilis ile Hatay hudut hattında yer alan, terör örgütü PYD/PKK'nın sığınak, barınak ve mevzilerinin bulunduğu Darmık Dağı çevresine yönelik sabah Fırtına obüsleriyle başlayan bombardıman yaklaşık bir saatten bu yana yerini hava bombardımanına bıraktı.

15:03 - Suriye’nin Afrin bölgesinde PYD/PKK'lı teröristler tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesine iki roket daha atıldı. Sabah saatlerinde iki ayrı saldırının daha gerçekleştiği Hatay'da, bir kız çocuğu şehit olmuştu.

15:47 - TSK ve ÖSO birlikleri, sabah saatlerinde Bülbül beldesi merkezinin çevresinde başlattıkları operasyon çerçevesinde, Kurni dağlarının en yüksek zirvesini teröristlerden temizledi. Kurni dağları, Afrin'e hakim bir konumda bulunuyor.
 

Zeytin Dalı Harekatı'nda 13. gün (1 Şubat 2018)

09:09 - Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mensuplarınca sabaha doğru atılan roket Ekrem Çetin Mahallesi'nde iki katlı bir evin alt katındaki dış duvara isabet etti. Can kaybı ya da yaralananın bulunmadığı olay sırasında duvarda hasar oluştu.

10:05 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Aftin'de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısının 790'a yükseldiğini bildirdi.

12:00 - TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeyindeki Ali Kar köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi. Ali Kar köyünün alınması ile daha önce ele geçirilen Suriye-Türkiye sınırındaki Şenkal köyü ve çevresi ile Zehran bölgesi birbirine bağlanarak, Bülbül belde merkezinin kuzeyinde geniş bir hat terör örgütü PYD/PKK’dan alınmış oldu.

12:03 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeyindeki Ali Kar köyü terör örgütü PYD/PKK'dan temizlendi.

12:44 - Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından Barış Mahallesi'ne atılan roket, iki katlı binanın altındaki iş yerine isabet etti. Can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak inceleme başlattı.

Roketin düştüğü binada ikamet eden Mehmet Polat yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında dükkanın kepenkindeki deliği gördüğünü ve güvenlik güçlerine haber verdiğini belirterek, "Allah şükürler olsun ki patlamadı kimseye bir şey olmadı." dedi.

14:58 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda Hatay'ın Hassa ve Kırıkhan ilçeleri karşısındaki terör mevzileri TSK topçu birliklerince ateş altına alındı.

15:58 -  Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin kırsalında terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik top atışına başlandı. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sınırda konuşlu topçu birlikleri teröristlerin mevzilerini Fırtına obüsleriyle ateş altına aldı.

18:16 - Sınırın Suriye kırsalındaki PKK/PYD'li teröristlerin Kilis ve Hatay'a attığı roket bir iş yerine ve mezarlığa düştü, saldırılar sonucu 4 kişi yaralandı.

22:46 - TSK: "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 21 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir etkisiz hale getirilen terörist sayısı 811 olmuştur" 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 14. gün (2 Şubat 2018)

10:15 - Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada, terör örgütlerine ait 6 hedefin imha edildiği ve harekatın başlangıcından itibaren öldürülen 823 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

11:19 - Suriye’deki YPG’li teröristlerin sivil halkı canlı kalkan olarak kullandığını anımsatan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Sivillerin canlı kalkan olarak kullanması, Beyaz Saray'da alarm zilleri çaldırmalı. Suriye'deki PKK tehdidini göremeyenler tarihi bir hata yapıyor." dedi.

11:21 - Terör örgütü PKK/PYD'nin işgalindeki Afrin'den saat 10.50 sıralarında peş peşe ateşlenen roketlerden biri Ali Metin Dirimtekin Caddesi'ne düştü. Diğer roket ise Kilis Devlet Hastanesinin yanındaki boş alana isabet etti. 

13:30 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Amacımız hedefimiz bellidir, sonuna kadar gideceğiz. Bitinceye kadar gideceğiz çünkü bu hainler Türkiye'yi tehdit etmeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

14:14 - Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düzenlenen roketli saldırıda 2 kişi yaralandı

15:07 - Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan'ın karşısındaki Afrin batı kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, TSK'ye ait çoklu roketatar ve topçu birliklerince vuruluyor.

17:45 - Afrin'de yuvalanan PYD/PKK'lı teröristler tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düzenlenen 6 roketli saldırıda 2 vatandaşımız şehit oldu, 6 vatandaşımız yaralandı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 15. gün (3 Şubat 2018)

10:20 - TSK, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulundu. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 897 olduğunun bildirildiği açıklamada terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 15 hedefin imha edildiği belirtildi.
13:07 - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bitlis 6. Olağan İl Kongresinde konuştu. Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin olarak, "Biz 'kork Allah'tan korkmayandan' diyoruz. Onun için dik duracağız, öleceksek bir kere öleceğiz ama onlar her gün ölecekler. Oradaki dağlar hamdolsun alınmaya başlandı. Şimdi Afrin'e doğru ilerliyoruz, az kaldı ama sizin müjdeleriniz onların onurudur, gururudur, heyecanıdır." ifadelerini kullandı.
16:25 - Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada 7 şehidimizin olduğu bildirildi. Açıklamada Harekat sırasında bugün bir askerin, terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ mensuplarıyla girilen çatışmada, bir askerin ise Kilis hudut bölgesinde teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olduğu belirtildi. Afrin'ın kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda isabet alan tank civarında bulunan 5 askerimizin şehit olduğu, bir askerin ise yaralandığı bildirildi. 

 20:30 - TSK Zeytin Dalı Harekatına ilişkin yaptığı açıklamada  başarılı atış ve sürdürülen operasyonlar kapsamında şu ana kadar en az 899 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'li teröristin öldürüldüğü bildirildi. 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 16. gün (4 Şubat 2018)

10:05 - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'nda şimdiye kadar 932 teröristin öldürüldüğünü bildirdi.

10:10 - TSK tarafından yapılan açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerine ait 5 hedef imha edilmiş, 35 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir." denildi. Sınırda konuşlu Fırtına obüsleri, Kilis-Hatay hudut hattındaki Darmık Dağı bölgesinde tespit edilen terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedefleri, Fırtına obüsleriyle yoğun olarak ateş altına aldı. Bombalanan alanlardaki terör hedefleri tam isabetle vuruldu.

10:30 - Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 5 terör hedefinin imha edildiği ve harekatın başlangıcından itibaren 932 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

13:55 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Hac Bilal köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

15:11 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı Harekatında askerlerin şehit düştüğü, terör örgütünün işgalindeki alanlara top atışı gerçekleştiriliyor.

16:11 - Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) topçu birliklerince ateş altına alındı. 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 17. gün (5 Şubat 2018)

08:16 - Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, harekatın yürütüldüğü bölgeden elde edilen bilgilere göre bugün PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu 12 kişinin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Açıklamada, "Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 947 olmuştur." bilgisi verildi.

11:25 - Kilis-Hatay hudut hattında yer alan, terör örgütü PYD/PKK'ya ait sığınak, barınak ve mevzilere Fırtına obüsleri ve tanklarla aralıklarla atış yapılıyor.

12:20 - TSK ve ÖSO, Afrin'in batısında terör örgütü PKK/PYD'nin işgalindeki Surki Köyü'nü ele geçirdi.

16:45 - TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 5 Şubat 2018 tarihinde Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Saldırı sonrasında bölücü terör örgütü mensuplarına derhal bölgede mevcut ateş destek vasıtaları ile karşılık verilmiştir" denildi.

19:00 - TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Dikmetaş köyünü PYD/PKK'dan temizledi.

20:48 - TSK ve ÖSO güçleri, Kilis sınırına mücavir Sirgeya Tepesi'ni terör örgütünden kurtardı. Kilis-Hatay otoyoluna bakan sınır bölgesine hakim konumdaki tepede kontrolün sağlanması sayesinde, terör örgütünün Kilis il merkezine mobil rampalarla yaptığı saldırıların etkisi de azalacak.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 18. gün (6 Şubat 2018)

08:05- TSK'dan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan yazılı açıklamada bugün PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu 23 kişinin öldürüldüğü belirtildi. 

10:41- Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK, terör örgütü tarafından kullanılan eğitim kampını ele geçirdi.

15:38 - Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK hedefleri tank ve top atışlarıyla vuruluyor.

16:04 - Hassa, Reyhanlı ve Kırıkhan'ın karşısındaki Afrin'in batı kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait topçu birlikleri tarafından vuruluyor.

18:22 - PYD/PKK'nın Dikmetaş Köyü'nün tek yolu ile muhaliflerin kontrolündeki Yazıbağ Köyü arasında hendek çalışması yaptığı ortaya çıktı. Hendeğin 3 buçuk metre derinliğinde, 3 metre genişliğinde ve 4 kilometre uzunluğunda olduğu belirlendi.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 19. gün (7 Şubat 2018)

 10.03 - TSK'dan harekata ilişkin yapılan açıklamada, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'LI 29 teröristin öldürüldüğü ve harekatın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısı nın 999'a yükseldiği belirtildi.

 10:45 -  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Sakarya Tepesi’ndeki PYD mevzileri Sakarya obüsü ile yerle bir edildi.

16:40 - TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in kuzeyindeki Şeyh Huruz köyü ve alt yerleşimlerini terörden arındırdı.

14:12 - Terör örgütü PKK/PYD yandaşları Afrin'de terör yuvalarına yönelik TSK'nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na sosyal medyadan kara propaganda yürütmeye devam ediyor. 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 20. gün (8 Şubat 2018)

10.03 - TSK'dan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'LI 29 teröristin öldürüldüğü ve harekatın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısı nın bin 28'e yükseldiği belirtildi.

10.21 -  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ele alındı. 

14.37 - Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinin karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) topçu birliklerince ateş altına alındı. 


 Zeytin Dalı Harekatı'nda 21. gün (9 Şubat 2018) 

:0:25 - Hava üslerinden yükselen Türk savaş uçakları terör örgütü PKK/PYD'ye ait terör yuvalarını vuruyor.

09:59 - Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısının 1062 olduğu bildirildi. Teröristlere ait sığınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 19 hedef hava harekatıyla imha edildiği aktarıldı.
11:55 - Türk Silahlı Kuvvetleri  ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Nisriyye Tepesi ile Nisriyye ve Dükkan köylerini terörden temizledi.

13:52 - TSK ve ÖSO  Nisriyye ve Dükkan köylerinden sonra Afrin'in batısındaki Eşkan ve Cukali Favkani köylerini de PYD/PKK'dan kurtardı

14:45 - TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Orta Çakallı köyünü de PYD/PKK'dan temizledi. Harekatın 21. günün de temizlenen 5. köy oldu.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 22. gün (10 Şubat 2018)

09:55 - TSK yaptığı açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1141 olduğunu açıkladı. Hava harekatıyla terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'e ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 36 hedef imha edildi.

14:45 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Cindrese bağlı Deyr Ballut köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

2 Askerimiz şehit oldu

15:55 - Başbakan Yıldırım TSK tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen operasyonda ATAK helikopterimizin düştüğünü ve 2 askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

18:51 - Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PKK/PYD'nin şehir merkezinde bulunan karargah ve yönetim merkezleri Türk savaş uçakları tarafından ateş altına alındı.

22:35 - Harekat ve operasyonlara ilişkin Türk Silahlı Kuvvetli 3 açıklamada bulundu. Bu kapsamda harekatın 22. gününde 11 askerimizin şehit düştüğü ve 11 askerimizin yaralandığı operasyonlarda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’li 39 teröristin öldürüldüğü belirtildi.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 23. gün (11 Şubat 2018)

09:45 - Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit ve yaralı haberlerinin ardından bölgedeki terör örgütü PYD/PKK mevzileri savaş uçakları tarafından imha edildi.

10:15 - TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısının bin 266 olduğunu açıkladı.

12:17 - TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında topçu birlikleri, Afrin'in batısındaki terör örgütü PYD/PKK hedeflerini ateş altına aldı.

12:48 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Cinderes'in batısındaki Hacı İskender ve Taladil köyleri terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

13:50 - Harekat kapsamında TSK, terör örgütü PKK için stratejik öneme sahip Cinderes'e hava harekatı başlattı.

14:15 -  TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin kırsalında Saranjik Köyünü de terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi. 

15:26  - Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) topçu birliklerince ateş altına alındı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 24. gün (12 Şubat 2018)

 09.55 - TSK tarafından, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada Harekatın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısının bin 369 olduğu bildirildi.

14.55 - Muhammediye köyü ve Amara Tepesi terör örgütü PYD/PKK'dan temizlendi.

15.30 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan ve 24'üncü gününe giren Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgilendirmede bulundu.

15.41 - Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait (TSK) savaş uçakları, çoklu roketatarlar ve obüs toplarıyla ateş altına alındı. 

15.50 - Kilis'in karşısındaki Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütüne ait sığınak, barınak ve mevziler, tank ve top atışlarıyla vuruluyor.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 25. gün (13 Şubat 2018)

10.00- TSK'dan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün hava ve karadan gerçekleştirilen operasyonlarda 70 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

11.30 - Harekat kapsamında TSK birlikleri, Afrin'de tör örgütü PKK/PYD'ye ait sığınak, barınak ve mevzileri, Kilis'ten çok namlulu roketatar, tank ve top atışlarıyla vuruluyor.

12:26 - TSK ve ÖSO unsurları Ömer Simo Köyü'nü PKK/PYD'li teröristlerden kurtardı.

 

13.24 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, stratejik öneme sahip Cinderes bölgesinde yuvalanan PYD/PKK'lı teröristleri kıskaca aldı.

13:57 - İHA'lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK'lı teröristlerin meskun mahallerden Türkiye'ye yönelik yaptıkları roket ve havan saldırılarını gözler önüne serdi. İHA'lar tarafından tespit edilen örgüt karargahı TSK tarafından tam isabetle vuruldu.

15.38 - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, savaş uçakları, çoklu roketatarlar ve obüs toplarıyla vuruldu.

19:30 - Afrin'in batısında bulunan Arşali Köyü TSK ve ÖSO tarafından PKK/PYD'li teröristlerin elinden kurtarıldı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 26. gün (14 Şubat 2018)

09:30 - Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısının bin 485 olduğunu açıkladı.

 

10:30 - Kilis-Hatay hattının Suriye kesimindeki Şeyh Horoz bölgesi ve çevresinde tespit edilen terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedefler, Fırtına obüsleri, çok namlulu roketatar ve tanklarla ateş altına alındı. 

14:40 - Afrin'deki terör örgütlerine yönelik devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kude Köyü, TSK ve ÖSO unsurlarınca teröristlerden kurtarıldı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 27. gün (15 Şubat 2018)

10:00 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana bin 528 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

12.40 - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, topçu birliklerince ateş altına alındı.

13.39 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), harekat kapsamında Duraklı, Şerbanlı, Şadiya ve Karti köylerini  terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

15.05 - Afrin'deki teröristlere yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sürdürülen operasyonlarda bugün Yukarı Divan köyüde terörden arındırıldı.

16.35 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), harekat kapsamında Harab Summak köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 28. gün (16 Şubat 2018)

9:59 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana bin 551 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

11:54 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kahraman Mehmetçik ilerleyişini sürdürürken, teröristlerin korkulu rüyası keskin nişancılar da Afrin hattında operasyona destek veriyor...

14:01 - Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Hasan Kelkavi ve Celeme köylerini teröristlerden arındırdı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 29. gün (17 Şubat 2018)

10:17 -Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın 29. gününde yapılan açıklamada Harekatın başlangıcından bu yana bin 595 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

11:55 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'e ait 674 hedef hava harekatlarıyla imha edildi. 

19:21 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK'ya bağlı topçu birlikleri, terör örgütü PYD/PKK hedeflerini ateş altına aldı.

19.40 - TSK, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ve Afrin'de 2 askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

20.45 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında köşeye sıkışan eli kanlı teröristler, Kilis'e roketli saldırı düzenledi. Saldırıda can veya mal kaybı yaşanmadı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda 30. gün (18 Şubat 2018)

10.01 - TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana bin 614 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

13.45 - Harekat kapsamında TSK'ya bağlı topçu birlikleri Hatay'ın Kırıkhan, Hassa ve Reyhanlı ilçelerinin sınıra yakın bölgelerindeki birlikler, Afrin'de teröristlere ait mevzilere top atışı yaptı. 

16.58 - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesindeki Darmık Dağı'na yönelik top atışı yapılıyor. 

19:58 - Afrin'de bulunan Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köyleri TSK ve ÖSO unsurlarınca teröristlerden temizlendi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 31. gün (19 Şubat 2018)

09.45 - TSK'dan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1641 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

09.56 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in İkidam, Şeltah ve Merseva köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

 

10.14 - TSK ve ÖSO, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco'nun batısındaki 687. Tepeyi deterör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

13.57 - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Esed/Hamaney rejiminin Afrin'e gireceğine ilişkin haberlerle ilgili konuştu. Çavuşoğlu, "Eğer rejim YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa Türk askerini hiç kimse durduramaz." dedi.

14.05 - TSK ve ÖSO birlikleri, Nebi Huri Tepesi'ni terör örgütü YPG/PKK-DAEŞ'ten temizledi.

 14.19 - Harekat kapsamında Kırıkhan, Hassa ve Reyhanlı ilçelerinin sınıra yakın bölgelerindeki birlikler, Afrin'de teröristlere ait mevzilere top atışı yaptı. 

15.54 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Racu beldesine bağlı Hantalli köyü ile güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Divan Tahtani köyü, üs olarak kullanılan Beyyada noktası, Kila Tepesi ve Sattuf evleri köy altı yerleşimini YPG/PKK-DAEŞ'ten kurtardı. 


Zeytin Dalı Harekatı'nda 32. gün (20 Şubat 2018)

09:50 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Harekatın 32. gününde yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1715 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

10:45 - Afrin'deki terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda operasyonlarını başarıyla sürdüren TSK unsurları, bölgenin kuzeyinde bulunan Zeytune köyünü PKK/PYD'li teröristlerden kurtardı.

15:35 - Sabah saatlerinde Afrin'in kuzeyinde yürütülen operasyon dahilinde Zeytune, Sorani, Çarkanlı, Arpaviran, Heyyani, Mervane, Heygece ve Akanlı köyleri PKK/PYD'li teröristlerin elinden kurtarıldı. TSK ve ÖSO, Afrin'in Dayr Savvan köyünü kurtararak da, Kilis ilinin karşısına düşen hatta teröristlerin Türkiye sınırıyla temasını kesti.

17:30 - Rejim askeri kılığına girmeye tenezzül bile etmeyen yabancı savaşçı Şii Militanlar PKK’yı Türkiye’ye karşı korumak için Afrin’e giriş yapmak için harekete geçti.

18:36 -Afrin’e doğru ilerlemeye çalışan İran güdümlü Şii militanlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uyarı amaçlı yapılan topçu atışları üzerine bölgeye yaklaşık 10 km kala geri çekildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 33. gün (21 Şubat 2018)

10.01 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 1780 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

 13.19 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin'in kuzeydoğusunda Şeran beldesine bağlı Uverkan köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

 13.35 - Feyleki Şam grubu, Harap Suluk köyünü PYD/PKK'dan temizledi.

 15.11 - Harekatın 33. gününde TSK ve ÖSO birlikleri, Uverka ve Karababa köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi. 

 15.54 - Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, stratejik öneme sahip Hırbet Silka bölgesini terör örgütü PKK'dan temizledikten sonra Adamanlı hattı ile Raco hattını birleştirdi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 34. gün (22 Şubat 2018)

09.54 - TSK, Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 1829 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

11.32 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Tell Dilur köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

12.12 -  TSK ve ÖSO birlikleri Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Mikdad ve Ali Racu köylerini PYD/PKK'lı teröristlerden temizledi.

13.41  - Harekat kapsamında terör örgütü PYD/PKK hedefleri, savaş uçakları ve fırtına obüslerinin atışlarıyla imha edildi.

15.15 - Afrin'in batı ve kuzey kırsalında teröristlere ait mevziler, savaş uçakları ve obüs toplarıyla ateş altına alınıyor.

16.59 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çeşitli köyler teröristlerden temizleniyor. Harekatın 34. gününde TSK ve ÖSO, Tell Dillur köyü, Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Mikdad ve Ali Racu köyleri ve Afrin'in batısındaki Sarı Uşağı ve Rahmanlı köyleri ni terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 35. gün (23 Şubat 2018)

09.51 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu  yana 1873 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

10.36 - Zeytin Dalı Harekatı'nın 35. gününde TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin'in güneybatısındaki Bafler köyünü teröristlerden arındırdı.

14.16 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO unsurları Afrin'de Maskah köyünü terör örgütü PKK/PYD'den temizledi.

16.45 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, topçu birliklerince ateş altına alındı. Vurulan hedeflerden dumanların yükseldiği görüldü.Ğ

 

Zeytin Dalı Harekatı'nda 36. gün (24 Şubat 2018)

 10:00 - Harekatı'n 36. gününde Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1931 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

10:40 - TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin kırsalında en stratejik yerlerden olan Cinderes'in girişinde bulunan Hacılar ve Ebu Kabe beldelerini terör örgütünden kurtardı.

11:00 - Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar tarafından 782 terör örgütü hedefi imha edildi.

 17:35 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1951'e ulaştığını bildirdi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 37. gün (25 Şubat 2018)

09:50 - TSK ve ÖSO'nun Afrin'de ilerleyişi sürüyor. Harekatın başlangıcınden bu yana 2018 terörist öldürüldü. Harekatın 37. gününde Afrin’in kuzeybatısındaki Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köyleri teröristlerden temizlendi.

10:16 - TSK ve ÖSO Zeytin Dalı Harekatı kapsamından Raco kırsalında bulunan Fukani , Hacikva, Tehtani ve Domilya köylerini terörden temizledi.

12:38 - Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de icra edilen operasyonda bir askerimizin şehit olduğunu bildirdi.

 14:12 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 2021 teröristin öldürüldüğünü bildirdi. 

14:30 - TSK ve ÖSO Benzerlik ve Ekbes köylerini köylerini de terörden temizledi

14:39 - TSK ve ÖSO'nun yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Bülbül ve Raco hattı birleşti. Şeyh Hadid beldesi de teröristlerden ele geçirildiği taktirde teröristlerin sınırımızla olan teması kesilecek.

16:25 - Kastel ve Kuşanlı köyleri terörden temizlendi

Zeytin Dalı Harekatı'nda 38. gün (26 Şubat 2018)

09.20 - TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 2059 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

12.53 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Kamanluk köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı. Teröristlerin, Afrin'de Türkiye sınırıyla kara temasının kesilmesine yaklaşık 7 kilometre kaldı.

13.29 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerine ait hedefler Türk tankları tarafından vuruldu.

16.27 - Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini teröristlerden temizleyen TSK ve ÖSO birlikleri, teröristlerin Türkiye sınırıyla temasını tümüyle keserek kurtarılan alandaki "hilal"i tamamladı.

16.45  - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen 2059 teröristten 58'inin sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.

17.30 - Kilis-Hatay hattının Suriye kesimindeki Raco Dağı çevresinde tespit edilen terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedefler, havadan savaş uçakları, karadan da fırtına obüsleri ve tanklarla vuruluyor.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 39. gün (27 Şubat 2018)

09.35 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2083 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

14.00 - Harekat kapsamında, Raco Dağı kırsalındaki terör örgütü PYD/PKK hedefleri havadan savaş uçakları, karadan da fırtına obüsleri ve tanklarla ateş altına alındı. 

 

17.15 - Kilis sınırında konuşlu birlikler, radar tespit cihazlarıyla Arpaviran bölgesinde terör örgütü YPG/PKK'ya ait hedefleri belirledi. Bunun üzerine bölgeye savaş uçakları ve Fırtına obüsleriyle aralıklarla atış yapıldı.

18:50 - TSK unsurları tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde hem sınır güvenliğimizi tehdit eden hemde halkın huzurunu kaçırıp çocuklarını esir alan PKK/PYD/YPG'li teröristlere yönelik devam eden harekat kapsamında terör yuvaları ateş altına alındı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 40. gün (28 Şubat 2018)

09.59 - TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2 bin 184 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

15.16 - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, obüs toplarıyla ateş altına alındı. Öte yandan bölgede insansız hava araçlarının uçtuğu görüldü.

16. 45 - Kilis-Hatay hattının Suriye kesimindeki Raco Dağı kırsalında tespit edilen terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedefler, fırtına obüsleri ve tanklarla vuruluyor.

23:14 - TSK tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında düzenlenen operasyonlarla Canke ve Haydariye köyleri terörden arındırıldı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 41. gün (1 Mart 2018)

09.51 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in kuzeybatısındaki Şeyh Mehmetli köyünü teröristlerden temizlendi.

 09.58 - TSK, Afrin'de terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2 bin 222 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

23:46- Suriye'nin Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yürütülen operasyonlarda 8 askerimizin şehit olduğu 13 askerimizin yaralandığı bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 42. gün (2 Mart 2018)

09:40 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2295 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

11:55 -Milli Savunma Bakanı Canikli, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şimdiye kadar silahlı kuvvetlerimizden 41, ÖSO'dan da 116 şehit olduğunu açıkladı.

 12:10 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Mesekanlı, Mamalı, Atamanlı köylerini teröristlerden temizleyerek Racu belde merkezinin girişine ulaştı.

21.00 - TSK tarafından Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında savaş uçakları, Hatay'ın karşısındaki terör hedeflerini ateş altına aldı.

21.08 - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Akar, "Şehit ve gazilerimizin hiçbirinin tek damla kanı yerde kalmayacak. Teröristlerle bunlara destek veren güç merkezleri mutlaka hüsrana uğratılacak" dedi.

21.56 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 2 bin 348 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 43. gün (3 Mart 2018)

00:22 - Bu kapsamda Afrin kırsalında akşam saatlerinde belirlenen terör örgütü YPG/PKK-DAEŞ'e ait sığınak, barınak ve mevzilerden oluşan hedefler, Kilis'ten çok namlulu roketatar, Fırtına obüsleri ve tanklarla vurulurken yapılan atışların bir kısmı kent merkezinden de görüldü.

09:55 - Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2434 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

10:15 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in Ramadiye ve Hamilek köylerini teröristlerden temizledi.

10:35 - Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, bölgede stratejik öneme sahip Racu beldesi terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

10:55 - Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'e ait 924 hedef hava harekatlarıyla imha edildi.

15:40 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Ramadiye ve Hamilek köylerinin temizlemesinin ardından stratejik öneme sahip Racu'ya girdikten sonra Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini de teröristlerden temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 44. gün (4 Mart 2018)

09.44 -Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2612 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

11.28 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin'in Hacı Halil köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

12.50 - TSK ve ÖSO, Şeyh Hadid belde merkezini de terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı. 

13.45 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, bölgedeki en yüksek dağlardan biri olan Bafleyin Dağı ve köyünü teröristlerden temizledi.

14.54 - TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin'in Halilo, Soğulcak ve Aranda köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

 

15.24 - Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler, savaş uçakları, obüs topları ve çoklu roketatarlarla vuruldu. 

19.17 - TSK tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2668'e yükseldiği bildirildi.

 

Zeytin Dalı Harekatı'nda 45. gün (5 Mart 2018)

09.50 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2 bin 777 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

11.53 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Beluşank ve Alıcı köylerini PYD/PKK'lı teröristlerden temizledi.

13.01 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından kuşatılan Cinderes'te, terör örgütü PYD/PKK hedefleri özel birliklerin meskun mahal operasyonu öncesi Türk jetleri tarafından bombardımana tutuldu.

15.15 - Türkiye'nin farklı kentlerindeki birliklerden gönderilen obüs ve zırhlı muharebe aracı (ZMA) yüklü 10 araçlık tır konvoyu, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'e ulaştı.

17.18 - Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vuruldu.

21.15 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeran beldesine bağlı Göbelek köyü ile ilçenin güneybatısındaki Cindesres beldesine bağlı Kureybe köyünü terör örgütleri PKK/YPG ve DAEŞ'ten kurtardı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 46. gün (6 Mart 2018)

09.43 - TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 13.13 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin’in kuşatılmasında son derece hayati öneme sahip Şeran kasabasını terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

16.45 - Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vuruldu. 

18.49- TSK ve ÖSO, Afrin'in Tall Hamu ve Matinli köylerini teröristlerden temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 47. gün (7 Mart 2018)

09.50 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2 bin 940 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

11.20 - TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de stratejik öneme sahip Kafr Cenne köyünü PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'li teröristlerden temizledi.  

Zeytin Dalı Harekatı'nda 48. gün (8 Mart 2018)

09.35 - TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 55 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 11.10 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin'den sonra en stratejik belde olarak bilinen Cinderes'i terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

14.59 -Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3089'a ulaştığını söyledi. 

17.15 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO mensupları Afrin' e bağlı Raco kırsalındaki cezaevinin kontrolünü ele geçirdi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 49. gün (9 Mart 2018)

09.46 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 149 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 

11.38 - Mehmetçik ve ÖSO ilçe merkezine bağlı Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini teröristlerden temizledi.

12.20 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Büyük Halobu köyünü PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li teröristlerden arındırarak, Afrin ile Azez'e su sağlayan barajı kontrolüne aldı.

14.00 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini kurtardı. Söz konusu köylerin teröristlerden arındırılmasıyla TSK ve ÖSO, Afrin ilçe merkezi sınırları içine girdi.

15.45 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 171 olduğunu açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 50. gün (10 Mart 2018)

09.43 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 195 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

11.12 - TSK ve ÖSO Afrin şehir merkezine adım adım ilerliyor. Bu sabah bülbül beldesi yakınlarındaki Harun köyü ve Cinders yakınlarındaki Zelka köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizlendi.

12.06- Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezine yaklaşan TSK ve ÖSO birlikleri, Karat Kula, Kaferram ve Kurtkulak köyleri de terör örgütü PYD/PKK'dan temizlendi. Söz konusu köylerin alınmasıyla Afrin şehir merkezine 2 kilometre kaldı.

 15.48 -  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 7 köyde daha kontrolü sağlayan TSK ve ÖSO, Afrin şehir merkezine dayandı. Şehrin sıfır noktasında yoğun çatışmalar yaşanıyor.
 
 

Zeytin Dalı Harekatı'nda 51. gün (11 Mart 2018)

09.59 - TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 291 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

10.40 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezine yaklaşan TSK ve ÖSO güçleri, Kastel Keçik, Kara Tepe, Halidiye, Culbul ve Kane Kauer köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

14.51 - TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 8 köyü daha PYD/PKK'lı teröristlerden kurtardı. Cinderis-Afrin yolunda stratejik öneme sahip Bableit Havaalanında kontrol sağlandı.
 

15.21- Harekat kapsamında Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen, aralarında tank ve zırhlı personel taşıyıcılarının da bulunduğu askeri araçlar Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerine ulaştı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 52. gün (12 Mart 2018)

09.46 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 347 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

10.40 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de bir çok stratejik noktayı ve köyü teröristlerden temizleyen TSK ve ÖSO unsurları, doğudan güneydoğuya doğru 1,5 km daha ilerlediğinde Afrin ilçe merkezini kuşatmaya alacak.

11.17 - TSK ve ÖSO birlikleri, Kibar, Zındıkan, Kile ve Gümüşburç köylerini teröristlerden temizledi.

12.14 - TSK ve ÖSO birlikleri, Kutanlı, Abela ve El Celme köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

15.05 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Celeme, Hapol, Berlane Kuy ve Küçük Karkin köylerini PYD/PKK'lı teröristlerden temizledi.

21.50- TSK ve ÖSO, Afrin'de Kızılbaş, İskan, Başilhaya ve Kutanlı köylerini teröristlerden temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 53. gün (13 Mart 2018)

10.14 - Suriye'nin Afrin bölgesinde yuvalanan PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li teröristlere yönelik başarıyla icra edilen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ilk günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3393'e yükseldi.

13.00 - Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu Suriye'nin Afrin ilçesinde Mağaracık ve Dermeşkanlı köylerini PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li teröristlerin işgalinden kurtardı.

22.00 - Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de yürütülen operasyonlarda kahraman bir askerimiz şehit oldu.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 54. gün (14 Mart 2018)

09.51 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 444 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

14.45 - Suriye'nin Afrin bölgesinde terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Kori Gul, Şadir, Çolağan, Göz, Marratah, Şatiyan, Yukarı Kaferdel ve Kuran köylerini teröristlerden kurtardı.

16.40 - TSK ve ÖSO, Gevrika, Gazaviye, Halilo ve Deyr Mışmış köylerini teröristlerden temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 55. gün (15 Mart 2018)

09.47 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 524 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

12.17 - Afrin'de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in Kafer Çil, Birka, Alicaro ve Hamoraco köylerini teröristlerden temizledi.

 

15.06- TSK ve ÖSO, Afrin'in Afrin'in Korzlu, Çakur, Naz, Zerkanlı ve Balal köylerini PYD/PKK'lı teröristlerden temizledi. Gün içinde kurtarılan köy sayısı 9'a yükseldi.

17.05 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in Kelanlı, Barakaş, Kovanlı, Çalkama, Çarkatlı ve Çakanlı köyleri ile 883 rakımlı tepeyi terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi. Gün içinde 15 köy ve bir tepe teröristlerden kurtarıldı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 56. gün (16 Mart 2018)

09.45 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 530 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

10.32 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezine yaklaşan TSK ve ÖSO, Yukarı Meski ve Aşağı Meski Köyleri ile stratejik öneme sahip 524 ve 544 rakımlı tepeleri terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

 

12.55- Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezine yaklaşan TSK ve ÖSO, Şeyh Bilal, Küçük Meydan, Kurdane, Aşağı Gulyan, Yukarı Gulyan, Kokan ve Darkir köyleri ile stratejik öneme sahip 801 rakımlı tepeyi terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 57. gün (17 Mart 2018)

09.52 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 567 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

11 .28 - Harekat kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in Kokani, Aynel Hacer, Heltangarbi ve Çakıllıeccum köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

 

12.35 -TSK ve ÖSO, Haltanlı köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

12.40 - Afrin'in batısında bulunan merkez hapishanesi teröristlerden temizlendi.

17.15 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Mirkan, Sino, Tatara, Çatalkapı ve Şeyh Obası köylerini teröristlerden temizledi.

18.13- TSK ve ÖSO, Afrin'de 29 köyü daha teröristlerden kurtararak, ilçe merkezinin kuzey, doğu ve batı bölgelerini tümüyle kontrolüne aldı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 58. gün (18 Mart 2018)

09.20 - Harekat kapsamında, bir çok köyü ve stratejik noktayı terör örgütü PYD/PKK'dan temizleyen TSK ve ÖSO unsurları, Afrin şehir merkezinde kontrolü sağladı. 

09.38 - Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesini amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan bir kahraman Mehmetçiğimizin, tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu bildirildi.

10.15 - ÖSO unsurları, Afrin şehir merkezinde teröristlerin diktiği sahte heykelleri yıkmaya başladı.

11.19 - TSK, Afrin şehir merkezinin kontrol altına alındığını, mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

12.29 - TSK ve ÖSO, Mabatlı belde merkezini teröristlerden kurtardı. Afrin'de tüm belde merkezlerinde kontrol sağlandı.

 

14.26 - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 603 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

18.13 - Afrin'e bağlı 29 köyü daha PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li teröristlerin işgalinden kurtaran güvenlik güçleri böylece ilçenin kuzey, doğu ve batı bölgelerinin tamamında kontrolü sağladı.

18.37 - Afrin kırsalında sürdürülen operasyonlarda TSK ve ÖSO, terör örgütü PKK/YPG'nin 12 oda büyüklüğünde yer altı mühimmat deposu bulundu. Söz konusu depo sivillerin zarar görmemesi için imha edilmedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 59. gün (19 Mart 2018)

10.10 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kontrolün sağlandığı Afrin'de arama-tarama faaliyetleri sırasında 4 katlı bir binada PKK/YPG'li teröristlerin döşediği tespit edilen patlayıcı infilak etti, 4 ÖSO mensubu ve 7 sivil şehit oldu.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 60. gün (20 Mart 2018)

11.54 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 647 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

12.05 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezinde kontrolü sağlayan TSK ve ÖSO, Ayn Darat, Kirazli, Rihle ve Kadi köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 61. gün (21 Mart 2018)

09.09 - TSK, Afrin'de 9 köyde halk tarafından yakalanan 18 teröristin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildiğini açıkladı.

12.26 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe merkezini terörörgütü PYD/PKK'dan kurtaran TSK ve ÖSO unsurları, Afrin'in güneybatısındaki El Ahlam Dağı'nı kontrol altına aldı.

14.32 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 698 olduğunu söyledi.

 

Zeytin Dalı Harekatı'nda 62. gün (22 Mart 2018)

15.54 - Afrin'de mayın ve patlayıcı arama-tarama faaliyeti yürütüldüğü sırada 3 askerimiz teröristlerin gizlediği EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit düştü.

18.04 - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezinde kontrolü sağlayan TSK, Cinderes bölgesinde Baai, Basofan ve Kfarnbu köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

19.05 - TSK ve ÖSO, Afrin'in Baay, Kafer Nabu ve Başufah köylerinin ardından Burj Haydar köyünüde terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'ten temizledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 63. gün (23 Mart 2018)

15.00 - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zeytin Dalı Harekatı'nda Şu an itibarıyla teröristlerden etkisiz hale getirilenlerin sayısı 3 bin 700'ü aştı ve devam ediyoruz, devam edeceğiz."

18.27 - TSK ve ÖSO, Afrin'in güneyinde bulunan Fefirtin, Berceka ve Kepşin köylerini terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'in işgalinden kurtardı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 64. gün (24 Mart 2018)

11.40 -  Genelkurmay Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de tamamen kontrolün sağlandığını açıkladı. Harekat kapsamında bütün köylerin teröristlerden temizlendiği bildirildi.

 18.26 - Afrin'de Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu'nun istikrarla sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonların başlangıcından beri PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li 3 bin 740 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 65. gün (25 Mart 2018)

 

 

 
 
 

 

Yorumlar