Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ahrar-ı Şam: Paris’i Esed vurdu

Ahrar-ı Şam: Paris’i Esed vurdu

Rusya destekli Esed-Hamaney rejimine karşı savaştaki mutedil İslami grupların başını çeken Ahrar-ı Şam İslami Hareketi, Paris’te 129 kişinin ölümüne yol açan terörist saldırılar hakkında bir açıklama yayınladı.
Hareketin siyasi kanat liderlerinden Muhammed Abdullah Eş-Şami’nin imzasını taşıyan açıklamada şöyle denildi:
“Paris’te sivilleri öldüren terör, her gün Suriye’de sivilleri öldüren terörden farksızdır. Kaynak aynı: Esed rejimi ve onun ürünü olan IŞİD. Beşşar Esed devamlı terörist üreterek bütün toplumları tehdit ediyor. Paris’te öldürülenler onun ne ilk kurbanı ne de son kurbanı olacak. İran’ın yardım ve destekleri ile IŞİD’i ortaya çıkaran kişi Beşşar Esed’dir. Ancak şu anda kendisini terörizmle savaşta ortakmış gibi pazarlamaya çalışıyor. Paris’in bir gecede yaşadığı o korkunç terörü, Suriyeli halk 4 yıldan beri her gün yaşamaktadır. Ancak uluslararası toplum, yaşananları sessiz bir şekilde izlemektedir”
IŞİD’in askeri veya polisiye tedbirlerle etkisiz hale getirilemeyeceğini belirten Eş-Şami, bu konuda şunları kaydetti: “IŞİD’e karşı savaşta uluslararası siyasetin başarısızlığı; IŞİD’in genişlemesini, fikrinin yaygınlaşmasını, Suriye’nin içinde ve dışında suç işleyecek unsurlarını artırmasını sağlamıştır. Fikrî ve sosyal bir proje olan IŞİD’i ancak Suriye’de makul çoğunluk projesi (çoğunluğu temsil eden mutedil hareketlerin önünün açılması) hezimete uğratır.”
İslami tandanslı birçok devrim grubunun çatı örgütü olan Fetih Ordusu, Ahrar-ı Şam’ın bu açıklamasına katıldığını bildirdi.

Etiketler