Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘AK Parti’nin üzerinde tarihi bir sorumluluk var’

‘AK Parti’nin üzerinde tarihi bir sorumluluk var’

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, 1 Kasım’da gerçekleştirilen 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde aldığı oy oranıyla tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni tebrik ederek, “Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var” dedi.
AA muhabirine Türkiye’deki seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, AK Parti’nin 1 Kasım’da elde ettiği başarının önemli olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin genelinde elde ettiği başarıdan dolayı AK Parti’yi tebrik ediyorum. AK Parti’nin seçim başarısı beni ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.
Karadaği sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kürtlerle Türkler, tüm sorunları Türkiye devleti çerçevesinde çözüme kavuşturmalıdır. Herkesin eşit haklara sahip olması için çaba gösterilmelidir. Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var.”
Karadaği ayrıca HDP’nin de barajı aşmasının sevindirici olduğunu söyledi.
“PKK’nın uyguladığı terörün hiçbir sorunu çözemeyeceğini ve saldırıların yalnızca sivil kayıpları artıracağını savunan Karadaği, “Çatışmaların devam etmesi kimsenin çıkarına değildir. Yeni parlamentonun sorunların çözüm yeri olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
ERBİL AA

Etiketler