Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Almanya çöküyor: Hastanelerdeki doluluk üst sınıra dayandı, çeyrek milyon insan ölebilir

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Almanya'yı tehlikeye sürüklüyor. Almanya'ya hastanelerdeki doluluk oranı üst sınıra dayanırken, enfekte durumunun yüzde 70'i bulması halinde çeyrek milyon insanın hayatını kaybedeceği öngörülüyor.

Almanya çöküyor: Hastanelerdeki doluluk üst sınıra dayandı, çeyrek milyon insan ölebilir

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken uzmanlara göre Almanya’yı zor günler bekliyor. Nüfusun yüzde 60-70’inin enfekte olması durumunda en az 278.000 ölü öngörülüyor. 28 bin yoğun bakım ünitesi neredeyse tamamen dolu. Hayati işlemler için yeterli anestezi yok. Halihazırda bakıma muhtaç 200 bin hasta, yakında kaderlerine terk edilebilir.

Geçtiğimiz günlerde Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüsün salgının patlak vermesinden kısa bir süre sonra nüfusun yüzde 60 ila 70’inin enfekte olabileceğini dile getirmişti. Şu anki durum Almanya için tablonun pek de iç açıcı olmadığını gösteriyor.

CAN KAYBI ÇEYREK MİLYONU BULABİLİR 

Berlin’de doktor Christian Drosten’e göre, uzun vadede çeyrek milyon insan koronavirüsünden ölebilir. TRT Deutsch’nin haberine göre uzmanlar, enfeksiyonlarda sürekli bir artış söz konusu olursa kritik aşamalara gelinebilir uyarısında bulunuyorlar.

ÜLKEDEKİ HASTANELER ÜST SINIRA DAYANDI

Almanya’daki koronavirüs enfeksiyonlarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bu yüzden yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısı oldukça fazla. Ülke çapındaki hastaneler üst sınırlarına ulaşmış durumda. Geçtiğimiz hafta Alman Hastane Derneği Başkanı Gerald Gaß, yoğun bakım yataklarının halihazırda yüzde 80 doluluğa ulaştığını açıklamıştı.