Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Almanya’da gündem casusluk | Çin’le irtibatlı 3 kişiye soruşturma

Almanya'da aralarında eski AB diplomatın da yer aldığı 3 kişi hakkında Çin için casusluk yapma suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Almanya’da gündem casusluk | Çin’le irtibatlı 3 kişiye soruşturma

Almanya‘da Federal Başsavcılık, eski bir Avrupa Birliği (AB) diplomatı ve Alman lobi şirketinde çalışan 2 kişi hakkında casusluk soruşturması başlattı!

EV VE İŞ YERLERİNDE ARAMA

Spiegel dergisinde yer alan ve başsavcılık tarafından da doğrulanan haberde, polisin, Berlin ve Brüksel’in yanı sıra Baden-Württemberg ve Bavyera eyaletlerinde ev ve iş yerlerinde aramalar yaptığı belirtildi. Haberde, zanlıların elde ettikleri bilgileri Çin Güvenlik Bakanlığı’na ilettikleri iddia edildi.

ŞÜPHELİ ÜST DÜZEY GÖREVLERDE BULUNMUŞ

Haberin detayında, hakkında soruşturma başlatılan eski AB diplomatının Brüksel’de üst düzey bir görevi ifa ettiği, daha sonra AB elçisi olarak birçok ülkede çeşitli görevlerde bulunduğu, söz konusu şahsın 2017 yılında AB’deki kariyerine son vererek bir lobi şirketinde çalışmaya başladığı bilgilerine yer verildi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri