Son Dakika

Arap Birliği, Zeytin Dalı Harekatı'nı hazmedemedi!

Suriye ve Filistin konularında özellikle başarısız ve etkisiz bir tutum sergileyen Arap Birliği, Türkiye'nin başarıyla gerçekleştirdiği ve Suriye sınırlarındaki terörü tamamen sonlandıracak olan Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirdi.

Arap Birliği, Zeytin Dalı Harekatı'nı hazmedemedi!

Suudi Arabistan'ın ev sahipliği yaptığı 29. Arap Birliği Zirvesi 15 ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla dün gerçekleşti.

Ortadoğu'nun ateş çeberine döndüğü ve binlerce Müslümanın katledildiği şu günlerde Arap liderler, Afrin'i hedef aldı.

Harekatı hazmedemediler!

Suriye ve Filistin'de diktatör Esed ve Siyonist katiller tarafından binlerce Müslümanın katledilmesine ses çıkarmayan, başarısız ve etkisiz bir tutum sergileyen Arap Birliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye sınırındaki terörü sona erdirecek olan Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirdi.

Afrin'de terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonu da gündemine alan birlik, sonuç bildirisine Afrin için Türkiye'yi kınama kararının ekletilmesi üzerinde görüşüyor.

Birlikten uzak, çözüm ile alakasız bir pozisyondalar!

22 Arap ülkesinin üye olduğu milletler arası bir örgüt olan Arap Birliği, bölgesel sorunlara ışık tutarak, çözüme kavuşturmayı hedefliyor. Ancak günümüzde gelinen noktada Müslüman devletlerin karşısında yer alan kuvvetlerle iş birliği içerisine giren Arap devletleri, birlikten çok uzakta, çözüm ile alakasız bir pozisyonda bulunuyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.